Kandaki Cerahati Yok Eden Doğa Üstü Meyve

Baş sızıları, selülit, romatizma, cilt hastalıkları, idrar yolu rahatsızlıkları, kanda bulunan zehirli maddelerin atılmasına kadar daha bir hayli rahatsızlığa iyi gelen inanılmaz bir meyve o.

Ardıç yağı yağ olarak tanınmasa da meyvesi çoğu birey tarafından öğrenilmektedir. Ardıç meyvesinin sıhhatimize sağladığı faydalar kadar, ardıç yağının da sıhhatimize verimleri bulunmaktadır.

Ardıç bitkisi Türkiye’de çok fazla bulunmamasına karşın pek çok bölgede tanınmaya başladığından beri az da olsa yetiştirilmektedir.

Ardıç yağı, genellikle ardıç nebatının otundan yetiştirilmektedir. Ardıç otunun bir ekip harekâtlardan geçmesi neticeyi ardıç yağı elde edilir.

Sağlığımız için rakamsız bereketi bulunan bu yağ özellikle seçenek tıp usulleriyle muhtelif emeller güzergahında kullanılmaktadır.

Ardıç yağının verimleri

Sinüzite Bağlı Baş Sızıları 

Ardıç yağının sızı kesici tesiri olduğu öğrenilmektedir. Sinüzite bağlı olarak büyüyen baş sızılarına ardıç yağının şifa olduğu öğrenilmektedir.

Uygulanışı : Sızı büyüyen bölgeye ardıç yağından bir ölçü sürerek sızının şiddetinin eksilmesini sağlayabilirsiniz.

İdrar yolu iltihapları

Ardıç yağının kumpaslı olarak kullanılmasının idrar yollarındaki iltihaplanmalara iyi geldiği öğrenilmektedir.

Uygulanışı : Ardıç yağından bir tatlı kaşığı harcamanın mesane ve idrar yollarındaki iltihaplanmalara iyi geldiği söylenmektedir.

Bronşit tedavisinde

Bronşit hastalığı olan insanlarda da yeniden ağız yoluyla ya da burun yoluyla ardıç yağı kullanılmalıdır.

Selülit rehabilitasyonu 

Ardıç yağının duştan sonra selülitli bölgeye uygulanmasının selülitleri yok edici tesiri olduğu söylenmektedir.

Kramp ve romatizmalara iyi gelir

Ardıç yağı ayakta magnezyum beceriksizliğinden alana gelen kramplara iyi geldiği öğrenilmektedir. Ardıç yağını kramp oluşan bölgeye masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Kanı arınma tesiri

Vücuttaki kanın arınılması, ağır metallerinde aynı zamanda arınılarak kalbe pak bir biçimde kanın pompalanması demektir. Ardıç yağını kullanarak kanın arınılmasını sağlayabilirsiniz.

Bu ehemmiyetli bilgi ve usullerden daha fazla şahsın yararlanması için, hoşlanıp, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Bir cevap yazın