Kanı Arınıyor, Anemiyi Gideriyor

Maydanozlar yemek tabağındaki garnitürlerden daha aşırısıdır. Maydanoz kadar maydanoz suyunun da sıhhat açısından muhtelif verimleri bulunmaktadır.

Maydanoz suyunun verimleri

Maydanoz en iyi hastalıklarla çaba eden nebatlardan biridir ve asırlar süresince natürel bir ilaç olarak kullanılmıştır. Peki, maydanoz suyunun verimleri nelerdir, sıhhatimize ne gibi tesirleri vardır diye soruyorsanız sizler için incelemiş olduğumuz maydanoz suyunun bereketlerine göz atabilirsiniz.

Maydanoz en iyi hastalıklarla çaba eden nebatlardan biridir ve asırlar süresince natürel bir ilaç olarak kullanılmıştır. Maydanoz suyunun verimleri arasında makûs soluk rehabilitasyonu, kanseri tedbire, sindirim ve böbrek dayanağı, anti-enflamatuar tesirler ve daha bir çok yararı bulunmaktadır. Maydanoz içemeye başladığınızda yalnızca 2 hafta sonra bedeninizde olan tesirleri sizde fark edeceksiniz. Maydanoz suyunun bereketlerini merak ediyorsanız sizler için incelemiş olduğumuz bilgilere göz atabilirsiniz. İşte maydanoz suyunun verimleri…

Maydanoz salatalara, smoothie’lere ve meyve sularına müthiş bir katkı sağlar. Maydanoz suyu yaparken aynı zamanda içerisine zencefil ve limonda ilave edebilirsiniz. Hem bu gidişat mucizevi lezzetler sunar hem de hasarlı özgür radikallerden gözetmek ve kalbin işleyişini çoğaldırmak için bedene bir hayli vitamin, mineral ve nebat yiyecek maddesi sağlar.

Maydanoz kendi başına da sıhhatimiz açısından bereketlidir. Ancak maydanoz suyu olarak harcadığınızda daha fazla maydanoz harcamış olursunuz. Aynı zamanda maydanozu, maydanoz suyu olarak içtiğiniz zaman yiyecek emilimini süratlendirirsiniz. Maydanoz suyunun verimleri için altta vermiş olduğumuz bilgilere göz atabilirsiniz.

Bağışıklığı kuvvetlendirir

Maydanoz suyunun fazla uyarılmış bağışıklık sistemini baskıladığı, alerjilere, otoimmün ve kronik irinli hastalıklara karşı gayrete destekçi olduğu gösterilmiştir. Onun yüksek flavonoid içeriği de bağışıklık sistemi tepkisini yanı sıra kanser sürecinin bastırmak içinde oldukça bereketlidir.

Makûs soluğu giderir

Maydanoz suyu, makûs soluğu nötralize etmek için klorofil açısından zengindir ve bir koku giderici ve anti-mutajen misyonu görür. Bu surattan, maydanoz suyunu ve maydanozu öğünlerinizden noksan etmemeye çalışın.

Aynı zamanda yemeğin sonunda damak tadınızı gevşetmek için ağzınıza birkaç dilim maydanoz atabilirsiniz.

Tuzu atar

Maydanoz, kan tazyikini düşürmek ve fazla zehirli maddelerin bedenlerini arınmasına destekçi olmak için şahane bir natürel diüretiktir. Maydanoz suyunun idrar söktürücü tesiri bedeninizden fazla tuzun atılmasına da destekçi olmaktadır. Bu vaziyette maydanoz suyu içmeniz halinde bedeninizin rastgele bir yerinde ödem alana gelmez.

Kanı pakler

Maydanozdaki klorofil, bedeni alkalize etmeye, yeni kırmızı kan hücreleri oluşturmaya ve kanı arınmaya destekçi olur. Maydanoz suyunda bulunan poliasetilen, kardiyovasküler hastalık ve inmeyi önlemeye destekçi olan anti-trombosit-agregator özellikleri kapsar. Ayrıca özgür radikalleri nötralize eden ve kalbi kuvvetlendiren bereketli flavonoidler barındırır.

Gaz ve kabızlığı eksiltir

Kabarıklık, gaz ve kabızlıktan muzdaripseniz, maydanoz suyu bütün size göre. Maydanoz suyu, kolik, hazımsızlık, kabızlık ve bağırsak gazı için ananesel bir ilaç olarak kullanılmıştır. Aynı zamanda, su yakalamanın neden olduğu şişmeyi eksiltmeye destekçi olarak bir diüretik misyonu da görür.

Kalsiyum kaynağı

Kadeh maydanoz suyu kalsiyum emilimini çoğaldırmaya destekçi olmaktadır. Aynı zamanda günde bir kadeh içilen maydanoz suyu kemik sıhhatini iyileştirmeye destekçi olan kemik matriks proteinlerini geliştirir.

İdrar yolu enfeksiyonlarını önler

Maydanoz suyu idrar yollarında neden olabilecek makûs bakterileri arınmaya destekçi olur. Aynı zamanda tesirli bir antibakteriyel nebattır.

Böbrekleri pakler

Maydanoz suyu idrarı uyararak böbrekleri arınmaya destekçi olur.

Hazımsızlığı giderir

Maydanoz suyu yüksek C vitamini ve folik asit içeriği sayesinde rahatsız edici bir mide ve hazımsızlığa destekçi olabilir.

Kansızlığı önler

Maydanoz ıspanakta bulunan demir ölçüsünün iki katını kapsamaktadır. Demir, kırmızı kan hücrelerinde oksijen taşıyan bileşen olup, demir yetersizliği kansızlığını önlemeye destekçi olur. Yalnızca 1 su kadehi maydanoz 3,7 mg demir ya da günlük önerilen demir alımınızın% 21’ini sağlar.

Anti kanser

Maydanozdaki folik asit, uygun hücre dağılınması için lüzumlu olan bir yiyecek maddesi kapsamaktadır. Ve bu surattan hücrelerin süratle dağılınmasını sağlayan sütun ve serviksin kanserlerinin önlenmesi için ehemmiyetlidir.

Saç dökülmesini eksiltir

Saç dökülmesi genellikle lüzumlu yiyecek maddelerinden yoksun bir perhiz tarafından tetiklenir. Bununla beraber, maydanoz, saç dökülmesine veya cılız saça yol açan bir dizi gıdasal beceriksizliğe hitap eden bir dizi bereketli yiyecek kapsar.

Maydanoz suyu nasıl yapılır?

Malzemeler

  • Yarım demet maydanoz
  • Rondo
  • Yarım limon
  • Su

Nasıl yapılır?

Yarım demet maydanozu rondoda kıyalım. Daha sonra yarım limon ve 1 kadeh su ilave ederek tekerrür 2 dk karıştıralım. Sonrasında afiyetle harcayabilirsiniz.

Bir cevap yazın