Karabaş Otu ve Kekik Sigara Vazgeçme Kürü

Şayet sigarayı gerçekten vazgeçmek istiyorsanız bu kür bütün size göre… Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği karabaş otu ve kekik ile hazırlanan bu kür sayesinde sigarayı vazgeçmeniz artık çok daha basit… Karabaş otu ve kekik sigarayı vazgeçmek için size dayanakçı olacaktır.

Bazı sigara tiryakileri sigarayı gerçekten vazgeçmek isteyip vazgeçmekte güçlük yaşamaktadır. Şayet sizde daha sıhhatli bir yaşama adım atmak istiyorsanız bu kürü uygulayarak ve tabi ki sizinde mücadele ve isteğinizle sigarayı vazgeçebilirsiniz. Bunun için öncelikle karabaş otu çayı ile hazırlanan kürü, daha sonra kekik çayı kürünün yapılışından bahsedeceğiz. Konutunuzda basitlikle hazırlayacağınız bu sigara vazgeçme kürünün malzemelerini basitlikle aktardan temin edebilirsiniz.

Karabaş Otu Çayı İle Sigara Vazgeçme Kürü Nasıl Yapılır?
Sigara Vazgeçme Kürü Malzemeler:

7 adet başak halinde karabaş bitkisi
1 bardak klorsuz su
Sigara Vazgeçtiren Karabaş Otu Çayı Nasıl Hazırlanır? İbrahim Saraçoğlu Tanımı
İlk olarak 1 bardak klorsuz suyu kaynatın. Kaynamakta olan suyun içine 7 adet başak karabaş nebatını ilave edin ve bu biçimde takribî 6-7 dakika daha kaynatın. 6-7 dakika sonra ocağın altını kapatın ve karışımı ılımaya vazgeçin. Ilıdıktan sonra karışımı süzün ve bir kadehin içerisine koyun. Sabahtan öğlene kadar olan vakitte canınız ne zaman sigara istersen bardaktan bir yudum karabaş otu çayı için. Öğlene kadar karabaş otu çayınız bitmiş olacaktır. Öğleden sonra ise kekik çayı sigarayı vazgeçmede size dayanakçı olacak çaydır.

Sigara Vazgeçmek İçin Kekik Çayı Nasıl Uygulanır?
Sigara Vazgeçtiren Kekik Çayı Malzemeler:

1 tatlı kaşığı kuru kekik
1 bardak klorsuz su
Sigara Vazgeçmeye Dayanakçı Kekik Çayı Nasıl Hazırlanır?
Evvelden kaynatılmış 1 bardak klorsuz suyun içine 1 tatlı kaşığı kekiği atın. Kekiği ilave ettikten sonra 5-6 dakika daha kaynatmaya devam edin. 5-6 dakika sonra ocağın altını kapatın ve ılımaya vazgeçin. Ilındıktan sonra çayınızı süzün ve bir kadehin içerisine koyun. Öğleden sonra ki zamanda canınız ne zaman sigara isterse bu çaydan bir yudum için. Kekik çayı anında sigara içme isteğinizi yok edecektir.

Kekik ve Karabaş nebatları içerisinde bulunan bir ekip faktör maddeler sigaradan alacağınız nikotine en iyi seçenek olmaktadır ve bu sayede sigara içme isteğinizi yok eder. Hamile hanımlar sigarayı vazgeçmede zorlanıyor ise bu kür uygulayabilirler fakat yinede kesinlikle hekiminize danışmanızı öneririz. İbrahim Saraçoğlu öğretmenimiz özellikle gebeliğin ilk 3 ayında düşük yapma tehlikesinin fazla olması nedeniyle hiç bir nebatsal kürü önermemektedir.

Bir cevap yazın