Karındaki Yağlanmayı Yok Eden 5 Muhteşem Karışım

Karın bölgesindeki yağlanmadan kurtulmak oldukça zorlayıcı ve can sıkıcı olabilir. Ancak doğru egzersizler ve düşük kalorili doğru meşrubatlarla hiç de sandığınız kadar güç değil. Aynı sayı sayar gibi basit bir biçimde karın bölgesindeki yağlanmadan kurtulabilirsiniz. Hadi başlayalım ve bir ve iki ve üç!

İlk Olarak Düşük Kalorili Meşrubatımızla Başlıyoruz

  • İlk malzememiz salatalık. Salatalık A vitamini, C vitamini ve lif kapsar. Salatalığın %96’sı su olduğu için perhiz arkadaşı bir besindir. Hem gereksiniminiz olan enerjiyi verecektir hem de susuzluğunuzu giderecek.
  • İkinci ilave edeceğimiz malzememiz limon. Bütün olarak dört adet. Limonun içindeki asidik içerik sindiriminizi tertip etmeye takviyeci olacak ve bağırsaklarınızın daha muntazam çalışmasına takviyeci olacaktır.
  • Üçüncü içeriğimiz ise 10 adet nane yaprağı. Nane yaprakları sayesinde bedeniniz gıdaları daha basit hazmedecek ve sindirim yollarınızdaki adaleleri gevşetmeye takviyeci olacaktır.
  • Son malzememiz ise zencefil. Zencefil bedeninizin ısısını çoğaldırır. Bir öbür dokunuşla ateşinizin çıkmasına neden olur. Böylece metabolizma süratiniz çoğalır ve kalori yakış süratiniz çoğalır.

Karın bölgesindeki yağa elveda diyin!

Hazırlanışı

İlk evvel salatalıkları ve limonlardan birini ince ince doğruyoruz ve ardından blendera atıyoruz. Kalan limonların suyunu sıkarak ve geri kalan malzemeleri onun içine ilave ederek iki litrelik su ile birlikte blendera koyuyoruz. Tüm malzemelerin tamamen karıştığından emin olana kadar blender çalışıyor ve ardından karışım 6 saat kadar buzdolabında bekliyor.

Karın Bölgesindeki Yağlanma İçin Egzersizler

Ne yazık ki yalnızca mekik sürüklemek karın bölgenizdeki yağdan kurtulmak için yeterli olmayacaktır. Şayet ki yağdan kurtulmak istiyorsanız yaptığınız egzersizin yoğunluğu ve sürati zamanla çoğalış göstermek zorunda. Bu usulü uygulayarak yakacağınız kaloriyi %50 oranını çoğaldırabilirsiniz. Tabiatta veya koşu bandında koşmayı tasarladığınızı düşünelim. İlk 5 – 10 dakika yürüyün. Sonra hafif tempoda koşuya başlayın ve 5 – 10 dakika kadar bunu da sürdürün. Kalbiniz temel koşuya hazır hale geldiğinde de istediğiniz süratte koşmaya başlayın ve tamamlamadan evvel eforunuzun son damlasına kadar süratli koşmayı unutmayın.

Kürek Sürükleme

Kürek sürükleme egzersizi yaptığınız cihazları hiç sınadınız mı? Veya bizden daha kısmetliyseniz bir göle veya gölete ulaşımınız ve kanonuz vardır. Kürek sürüklemek karın bölgesindeki yağları ortadan kaldırmak için birebirdir. Hem kol adaleleriniz, hem bacaklarınız, omuzlarınız kısaca bedeninizin çok büyük bir kısmı çalışacak ve kısa müddette forma girmenizin önündeki manileri devirmiş olacaksınız. Spor salonlarında kürek sürükleme aygıtlarını kullanacaksanız, 20 saniye çalışın 10 saniye dinlenin. 8 set uygulayın ve her set değişiğinden daha süratli olsun. Tekerrür bu aygıta oturduğunuzda set rakamını ve saniyede sürüklediğiniz kürek rakamını çoğaldırmaya mücadele edin. Metamorfoza kısa müddet içerisinde kendiniz dahi inanamayacaksınız.

Bosu Topu ile Plank Egzersizi

Uzmanlar karın bölgesindeki yağlanmadan kurtulmanın en tesirli yollarından birini Bosu topu üzerinde plank pozisyonunda kalmak olduğunu söylüyor. Plank bildiğiniz üzere karın adalelerini çalıştırır. Gerçek ehemmiyetli olan bu topun üzerinde balansta kalarak plank yapabilmek üst gövdeniz ve üst bacaklarınızı büyük miktarda geliştirebilmenizi sağlıyor. Ayrıca metabolizma süratinizi çoğaldıracak ve daha fazla kalori yakmanızı sağlayacaktır.

Burpee Egzersizi

Burpee egzersizi düz pozisyonda durarak zıplama ile başlar ve ayaklarınız yere dokunduğu anda şınav pozisyonu alır, bir şınav sürükler ve geri zıplayarak devam ederek hakikatleştirilir. 10 tekerrür ile süratli bir biçimde reelleştirildiğinde 30 saniye süratli koşu kadar kalori yakmanızı sağlar.

Kettle Bell Swing Girya savuruşu

Girya savuruşu olarak dilimizde kullanılan kettle bell swing hareketi kalori yakma süratinizi oldukça çoğaldıracak bir egzersizdir. Bir Hayli adale grubunu bir anda kullandığımız bu hareketimiz asıllaştırmak için Dizlerinizi tam ve yarı oturur pozisyon alın. Girya ismini verdiğimiz ağırlığı iki elle bütün göğsünüze dik gelecek biçimde bir kol boyu uzaklıkta dik konumda tutun. Ellerinizi hür vazgeçin ve giryanın bacaklarınızın arasından salınarak geçmesine izin verin. Bu biçimde tekerrür ederek yorulana kadar her bir savurma değişiğinden daha süratli olmak üzere yorulana kadar devam ettirin.

Şayet bu içeriğimizden hoşlandıysanız, yakınlarınızla paylaşmayı unutmayın. Kendi usulleriniz mi var, veya bizim tekliflerimizi dinlediniz ve görüş mü belirtmek istiyorsunuz? Yorumlar kısmı bunun için var!

Bir cevap yazın