Karın ve Kollardaki Aşırılıklardan 10 dakikada Kurtul

Günde yalnızca on dakikada basen, kalça, karın, omuz ve kollarınızı şekle sokmak hatta daha eforlu bir bedene sahip olmak istemez miydiniz?

Bu egzersizler için tek gereksiniminiz olan bir duvar! Bu demek ki tam hareketleri konutunuzun konforunda yapabilirsiniz. Hatta heves ederseniz, dükkanında da uygulayabilirsiniz.

Egzersizlerimizin sizi zorlayacak tek kasveti ara vermiyor yaradılışız. Maksimum fayda almak için ara vermeden sırayla hepsini gerçekleştirmeliyiz.

Bacak Kıvırma Hareketi

Duvarı arkamıza alarak dizlerimizin üzerine çöküyoruz. Ayaklarınız duvara paralel, yere dik olmalı. Ellerinizin üzerine eğilin ve elleriniz omuz hizasında ve dirsekten kırık biçimde şınav pozisyonu alın, ama dizlerinizi ve ayaklarınızı yerden kesmeyin. 15 tekerrür

Duvar Yürüyüşü

Duvarı karşınıza alarak uzanın ve bir ayağınızı dizinizi kırarak duvara yerleştirin ve boştaki bacağınızı 90 derece yukarıya kaldırın, ardından bedeninizi yukarıya çekin. Bacak değiştirerek tekerrür edin.

15 tekerrür

Duvar Şınavı

Duvarı karşınıza alarak ayakta durun ve usulca duvarda şınav pozisyonu alın. Ayaklarınız yerde değişmez ve kollarınız omuz genişliğinde sarih olsun. Bedeninizi ayaklarınızı oynatmadan geri itin ve başlangıç pozisyonuna dönün. 15 tekerrür

Tek Bacaklı Duvar Şınavı

Diğer egzersizimizden bir iki minik farkımız var. Yeniden duvarı karşımıza alarak pozisyonumuza gözetiyoruz ve şınav pozisyonu alıyoruz ama kollarımız kafa genişliğinde sarih olacak ve bu defa bir bacağımızı yere paralel geriye doğru uzatıyoruz. 15 tekerrür

Tırmanış

Bu egzersizimiz oldukça cümbüşlü! Şınav pozisyonu alıyoruz ancak bir bacağımız duvarda ve değişiğini dizden bükerek havaya kaldırıyoruz. Kollarımız yeniden kafa genişliğinde sarih ve pozisyonu 60 saniye bozmuyoruz ve ardından bacak değiştirerek tekrarlıyoruz.

Duvar Oturuşu

Duvarı arkamıza alarak kendimizi usulca duvara vazgeçiyoruz, ardından dizlerimizi kırarak ve sırtımızı duvara tamamen dayayarak oturma pozisyonu alıyoruz ve 60 saniye süresince koruyoruz.

Bacaklar Duvarda

Bu egzersizimiz için bacaklarımızı dizden büküp duvara olabildiğince yanaşıyoruz. Ardından doksan derece yukarıya kaldırarak duvara tamamen dayıyoruz. Bacaklarımız ve kalçamız duvara temas edecek, bedenimiz yerde kalacak. Pozisyonu 60 saniye koruyoruz ve tamamlıyoruz.

Bir cevap yazın