Kirazın Verimleri Nelerdir

Kiraz’ın verimleri nelerdir

Doğanın bizlere sunmuş olduğu binlerce natürel ilaç varken insanlar daha az giderli olan ilaç usulüne başvurmaktadırlar.

Doğadan gelen mahsuller yan tesirsiz, hasarsız ve anında tesir oluşturacak özellikte iken ilaçlar yoluyla fayda yerine bir hayli hasarı bir anda kabullenmekte ve başka hastalıklara hamile kalmaktayız.

İlaçlar zamanla bedenimizi sefil eder ve ileriki yarıyıllarda muhtelif hastalıkların yaradılışına taban hazırlar.

Bazı ilaçlar ölümcül vaziyetlere dahi neden olmuştur.

Doğanın bizlere sunmuş olduğu ne özel meyvelerin başında kiraz gelmektedir.

Faydası say say bitmeyen bu özel meyve ilkbahar ve yaz aylarında yetişen nefis bir meyvedir.

Kirazın yararlarına bakıldığında;

ABD’de yapılan bir araştırmaya göre; kiraz öğrenilen yararlarının dışında bilinmez verimleri de içeriyor.

Özellikle uykusuzlukla baş edemeyenler için harika bir natürel ilaç özelliği taşımaktadır. İnsan bünyesine çok rakamda faydalar sağlayan kiraz suyu, uykuyu kumpasa sokarak rahat ve huzurlu bir hayatın kapılarını aralamaktadır.

Sadece yapmanız gereken günde 2 su kadehi kiraz suyunu harcamanız olacaktır. Sanki uyku hapı içmişçesine derin ve deliksiz bir uyku yaşayabilirsiniz. Yapılan deneylere ve kobayların üzerinde uygulanan neticelere göre uyku niteliği çoğalırken aynı zamanda uyku vaktinin 1,5 saat kadar uzadığı da gözlenmiştir.

2 hafta her gün 2 su kadehi kiraz suyu harcadığınızda sizlerde uyku kumpasınızın değişikleştiğini görebilirsiniz.

65 yaşını aşmış şahıslarda büyük bir mesele olarak görüle uykusuzluk, büyük oranda ortadan kalkıyor.

Düzenli olarak harcanan kiraz suyu sayesinde kronik sızı yaradılışları da ortadan kalkmaktadır.

Tansiyon dengeleyici ve diyabet gibi rahatsızlıklarda natürel ilaç olarak nitelendirebileceğimiz kiraz, adet bin bir tasaya derman.

Yaklaşık oalark 20 kiraz, 20 gram antioksidan kapsamaktadır. 10 aspirinden çok daha tesirli bir meyvedir.

Sanki bir karaciğer arkadaşı olan kiraz, karaciğer hastalılarını önleyebilen bir tesire sahiptir. Özellikle zehirlenmelerden dolayı oluşan akciğer meselelerini eksiltmektedir. Akciğer arınmaya destekçi olan yapısı akciğer hastalıklarına sahip bireyler tarafından bol bol harcanması gerekmektedir.

Kiraz gibi sapı da oldukça yararlı bir gıda. Kiraz sapını çay gibi demlediğinizde böbrek rahatsızlıklarının tümünü basitçe ortadan kaldırabilirsiniz. Eforlu bir idrar söktürücü olan kiraz sapı çayı: 30 gr, sap, 1 litre kaynar suya salınarak ve 5 dakika demledikten sonra tüketiliyor.

Safra akımını süratlendiren ve çoğaldıra n özelliğe sahip kiraz sapı çayı, kan ve idrar yollarını da arınabilen bir özelliğe sahiptir. Eforlu bir sindirim sistemi için bu natürel çay bol bol tüketilmelidir

Bağırsaklarını kumpaslarken aynı zamanda bedendeki hasarlı maddeleri bir bir atıyor.

Gut hastalarının bol bol harcaması öneriliyor. Romatizmal sızıları ortadan kaldırabilen bir tesirden oluşuyor. Anı zamanda damar sertliğine iyi elen bir nebatsal çaydır.

Zayıflama mevzusunda ne tesirli çaylardan olan kiraz sapı çayı, perhiz listelerinin olmazsa olmaz meşrubatlarından biridir.

Cilt için çok rakamda berekete sahiptir kiraz suyu buruşukluk yaradılışlarını manilerden cildi canlandırarak parlak bir görüntü oluşmasını sağlamaktadır.

Bayat harcanan gıdaların hasarlı tesirlerini ortadan kaldırmaktadır.

Sivilcelerin yaradılışını yasaklamaktadır.

Kiraz suyu cilde rahatlıkla sürülebilen özel bir tonik misyon üstlenmektedir.

Natürel şeker kapsayan kiraz bol bol harcandığında şeker hastalığının negatif tesirlerini oradan kaldırmaktadır.

Bol vitamin ve mineral bulunan kiraz hastalıklara karşı eforlu bir bünye kazandırıyor.

Göz sıhhati mevzusunda da oldukça verimleri bulunan kiraz, fosfor kapsayan yapısı sayesinde göz asaplarını kuvvetlendirerek, göz hastalıklarını yasaklamaktadır.

Kiraz ağacının kabuklarının da yararlı olduğunu öğreniyor muydunuz? Ateş düşürücü bir yapısı olan kabuklar çay gibi demlenerek içilebilir.

Yaprak kısımları ise yeniden çay gibi demlendiğinde göğsü yumuşatan bir akışkana dönüşmektedir.

Kiraz çekirdeği de bin tasaya derman. Hırpalanan çekirdekleri çay gibi demlendikten sonra harcandığında idrar meseleyi yaşayanlara merhem olmaktadır. Bol c vitamini kapsayan kiraz, aynı zamanda B1, B2, B5 vitaminleri, magnezyum ve kalsiyum açısından da oldukça zengin bir gıdadır. Öksürük söktürücü özelliğe sahiptir. Kabızlık meselelerine oldukça iyi geldiği bilenmektedir.

Bir cevap yazın