Kısa Vakitte Saç Gürleştirme Usulleri

Saçlar, kadınların en çok önemsediği noktalardan bir tanesidir. Bazen sırf saçı kötü olduğu için, ya da böyle hissettiği için günü iyi geçmeyen insanlar vardır.

Bir kadın için saç bu kadar önemli diyebiliriz. Kadınlar saçlarıyla oldukça fazla uğraşırlar. Kimi zaman saatlerce aynanın karşısından ayrılamıyoruz.

Saç bakımı yapmak için veya saçımı şekillendirmek için belirli uzun müddet ayna karşında zaman tüketiyoruz. Hele de saçlarımız istediğimiz gibi olmadığı zaman; işin içinden çıkılmaz bir hale bürünüyoruz.

Mesela kimi zaman saçlarımız istediğimiz gürlükte olmuyor ve sönük kalıyorlar, işte bu durumun ne kadar sinir bozucu olduğunu az çok hepimiz biliyoruz. Saçlarımızın daha gür olması için yapabileceğimiz şeyler mevcut, bakalım nelermiş…

Kısa Sürede Saçlar Nasıl Gürleştirilir?

Saçlarımızı elbette kısa zaman içerisinde gürleştirme olasılığımız mevcuttur. Ama bunlar sadece kürler ile yapılan usullerde değildir. Günlük bakımımız da yaptığımız şeyler, aslında saçlarımızın mukadderatını belirleyen usullerdir.

Saç şekillendirme usullerine değinebiliriz bu noktada. Ne yazık ki son zamanlarda saçlarımızı her gün kuaförden çıkmış gibi şekillendiriyoruz.

Çok yanlış yapıyoruz çünkü o kadar çok ısıya maruz kalması saçlarımızın küsmesine neden oluyor. Saçlarımızı olası olduğunca kısa seviyeye indirmek saçlarımız için bereketli olacaktır. Yaptığınız zamanlarda ise; en düşük seviyede yapmanızı öneririz.

Saçlar her zaman duyarlıdır ama en hassas oldukları yarıyıl ıslak oldukları yarıyıldır. Bu gibi zamanlarda saç kurutma makineleri yerine havlu kullanın ve saçlarınızı ıslakken taramayın. Kuruduktan sonra tararsanız; kırılmaları önleyebilirsiniz.

Aynı zamanda kırıkları önlemek için yapmanız gereken bir farklı usul de; saçların kırıklarını her 3 ayda bir aldırmak başka bir deyişle kestirmektir.

Saç gürleştirmek için muhtelif saç kremleri veya saç bakım malzemeleri kullanırız. Bu elbette çok tabii bir usul ama arada bir bu usulleri değiştirmeliyiz. Nedeni ise; kullandığınız bu usuller zamanla saçınız bağışıklık kazanacak ve tesirini başlarda gösterdiğinden en aza indirecektir.

Saç Gürleştirmeye Yarayacak Natürel Kürler

Karanfil Bakımı

Kurumuş karanfille yapılan bu bakım, oldukça tesirli gürleştirme usullerinden bir tanesidir. Yapmanız gereken tek şey bir tutam kurumuş karanfili su ile kaynatmanız. Daha sonra ise karanfili süzerek elde edilen karışımı saçınıza yedirerek sürmeniz, 1 saat bekledikten sonra iyice durulamalısınız.

Bu kürü haftada bir uygulayarak istediğiniz parlaklıkta ve gürlükte saçlara kavuşabilirsiniz.

Sarımsak Bakımı

Sarımsak sadece gıda olarak değil bir kür olarak da sunulabilir. Bildiğiniz üzere; kaşların da gürleşmesi için sarımsak kullanılmaktadır.

3 diş sarımsağı iyice vurmanız, kürü elde etmeniz için yeterli olacaktır. Sarımsağın ezilmiş halini saç diplerinize yedirerek 1 saat bekleyin ve ardından iyice yıkayın. Hem kırıkları önlemek için hem de saçlarınızın gürleşmesi için oldukça ideal bir usuldür.

Isırgan Otu Bakımı

Isırgan otu saç gürleştirme bakımından en tesirli usullerden bir tanesidir. Baktığımız zaman en çok kullanılan kürü de ısırgan otu ile birlikte sağlıyoruz.

Suyu kaynattıktan sonra ısırgan otunu ilave edin ve 10 dakika kadar bekleyin, aynı çay gibi demlenmesini sağlayın ve ardından süzün.

Daha sonra ise o su ile saçlarınızı yıkayın, 1 saat bekledikten sonra saçlarınızı durulayabilirsiniz ve haftada iki kere bu kürü uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın