Kışın Kesinlikle Harcanması Gerekiyor

Tabiatta bir hayli çeşit şifalı nebat mevcut… Ancak kış aylarında grip ve soğuk algınlığı gibi muhtelif viral hastalıkların yasaklamasını vereceğimiz 3 nebat çayı ile yasaklayabilirsiniz. Bu 3 nebat çayları ile hem bağışıklığınızı kuvvetlendirecek hem de kışı hiç hastalanmadan geçirebileceksiniz.

Doğamızda bulunan nebatların hemen hemen hepsi şifa dağıtıyor. Ancak azıcıktan vereceğimiz nebat çaylarının belirli harcanması gerekiyor.

İşte kışın belirli harcamanız gereken nebat çayları…

Kuşburnu çayı

C vitamini zengini olan kuşburnunu seçenek tıp uzmanları kışın sık sık harcamanızı öneri ediyorlar. Kuşburnunda C vitaminin yanı sıra, K, B1 ve B2 vitaminlerini de içeriyor.

Sodyum, kalsiyum, magnezyum, fosfor mineralleri bulunuyor. Bu minerallerden dolayı kışın özellikle girp, soğuk algınlığı, farenjit gibi hastalıklar karşısında koruma kalkanı oluşturuyor.

Aynı zamanda kuşburnunun içerisinde bulunan yağ asitleri kabızlığı da önleyerek sindirim sistemine oldukça verimli oluyor.

Ihlamur çayı

Güçlü antioksidan kaynağı olan kuşburnu kışın şifa dağıtıyor. Özellikle içerisine bir dilim limon katılarak içilen ıhlamur çayı öksürükten hatta kronikleşmiş öksürükten dahi kumpaslı harcandığı zaman kurtarabiliyor.

Kış akşamları siyah çay yerine limonlu ıhlamur içerek bağışıklığınızı kuvvetlendirebilir, hastalıklardan korunabilirsiniz.

Zencefilli limon

Zencefil bereketleri nedeniyle bir çok hastalığa iyi geliyor. Özellikle burun tıkanıklığını anında açan bir özelliğe sahip olan zencefil, terleme yoluyla bedenden hasarlı zehirli maddelerin atılmasına destekçi oluyor.

Aynı zamanda baş sızısı ve romatizma gibi sızılı hastalıkları da rehabilitasyon edici özelliği olduğu öğreniliyor.

Bir cevap yazın