Sütun Kanseri ile Savaşmak için 9 Natürel Şifa

Bu yazıdaki natürel ilaçlar, sütun kanseri semptomlarını önlemeye ve rehabilitasyon etmeye dayanakçı olmak için günlük yaşama basitçe dahil edilebilir. Bununla beraber, sütun kanseri ile gayret ediyorsanız, öncelikle hekiminize danışmanız ve öngörülen rehabilitasyonunuzu izlemeniz gerektiğini unutmayın.

Değişik kanser cinsleri gibi, sütun kanseri de bedene süratli bir biçimde hamle edebilir ve hayati risk oluşturabilir.

Bu kanser cinsi, dünyadaki en yaygın kanserler arasında üçüncü sırada yer almaktadır. Bu hastalık hakkında en riskli şeylerden biri de, bazen çok geç olmadan teşhis edilemiyor olmasıdır.

Sütun kanseri, sütundaki anormal hücrelerin artmasının bir neticeyidir. Bununla irtibatlı olarak, uzuvlar çöker ve kanser bedenin değişik kısımlarına yayılabilir.

İyi haber şu ki; rastgele bir polipi tanımlamak ve bunların kanserli olup olmadıklarını teşhis etmek için kolonoskopi yapılabilir.

Size erken aşama sütun kanseri teşhisi konduysa, rahatsızlığınızı ve bunun neden olduğu zararı eksiltmenize dayanakçı olacak bazı natürel ilaçların olduğunu bilmelisiniz.

1. Ginseng

Ginseng çayı içmek, sütun kanseri gibi ciddi hastalıkları rehabilitasyon etmek istediğiniz zaman popüler bir tercih olacaktır.

Ginseng kapsadığı bol antioksidanlar sayesinde kanser hücrelerinin gelişmesini doğrudan maniler. Bazı vaziyetlerde, bu çay bu cins hücrelerin yok olmasına neden olabilir.

Ayrıca bakınız: Sütun pakliği için en iyi 5 meyve

2. Yeşil çay

Yeşil çay kateşinler ve epikateşinler açısından müthiş bir kaynaktır. Bu organik bileşikler şunlardan mesuldür:

  • Özgür radikallerin azaltılması
  • Kanser hücrelerinin dağılmasını önlemek
  • Tümörlerle gayret

Yukarıdaki sebeplerin hepsinden yararlanmak için kahve yerine yeşil çay içmeyi seçim edebilirsiniz. Unutmayın, bu çaydan bol bol tüketebilirsiniz.

3. Egzersiz yapmak

Bedeninizin genel refahı için fiziksel etkinlik yapmanız önerilir, ancak bu, sütun kanseri ile karşı karşıya olduğunuzda daha da ehemmiyet kazanır.

Egzersiz, kan akışını iyileştirmeye dayanakçı olur ve egzersiz yaptığınız zaman metabolizmanız daha yüksek seviyelerde çalışır.

Ek olarak, egzersiz yapmak, bağışıklık sisteminizi uyarırken, bedenin detoksuna da dayanakçı olur. Bu, diyabet ve obezite gibi ciddi bozukluklardan korunmanızı sağlar.

4. Sarımsak

Çiğ sarımsak ya da sarımsak ekstratı, kanserli hücrelerin dağılmasını ve değişik sıhhatli hücrelere verdiği zararı önlemek için kullanılır.

Genellikle, bu olağanüstü besin, fotoğrafı kanser rehabilitasyonlarının en tesirli bitiricilerinden biridir.

5. Keten tohumu yağı

Bitkisel yağlar mutfakta muhtelif yemek tasvirleri için kullanılır. Bu sebeple bu yağlardan rastgele birini meselesizce keten tohumu yağı ile değiştirebilirsiniz.

Keten tohumu yağı omega-3 yağ asitleri ile doludur. Bu mahsul, yüksek antioksidan içeriği sayesinde yalnızca kanseri önlemeye dayanakçı olmakla kalmaz, ayrıca obezite, kalp hastalığı ve diyabet gibi sütun kanserinin başlamasına katkıda bulunan semptomların ve sıhhat meselelerinin eksiltilmesine dayanakçı olur.

6. Yaban mersini

Bu minik meyve kateşin, kersetin, flavonoid, fenolik bileşikler ve daha bir hayli antioksidan içerir.

Tüm bunlar yaban mersinini, kanser hücrelerini yok eden ve bağışıklık sistemini kuvvetlendiren bir antioksidan pompasına dönüştürür.

Günde bir avuç yaban mersini yemek, özgür radikalleri ortadan kaldırmaya ve hücresel değişinimleri eksiltmeye dayanakçı olacaktır.

7. Sigarayı bırakın

Sigara içmenin sıhhate her alanda hasarlı tesirleri olduğu öğrenilen bir hakikattir ve bunların arasında sütun kanseri tehlikeyi de bulunmaktadır.

Bunun sebebi, sigara içmenin sütunda polip yaradılışını arttırmasıdır.

Bu hücrelerin kanser haline gelme oranı da artabilir.

Sigara içmeyi zaferle vazgeçebilirseniz, beden sisteminizden çok rakamda kanserojen maddeyi çıkarır, bedeninizin genel sıhhatine büyük katkıda bulunursunuz.

8. Zeytinyağı

Zeytinyağı, dünyanın en şöhretli yağlarından biridir. Bir Hayli hastalığa karşı müthiş bir derman olmanın yanı sıra, alttaki verimleri de sağlar:

  • Kanseri ortadan kaldırmak için çalışır.
  • Zeytinyağı bağırsakta ehemmiyetli enzimlerin imalini teşvik eder.
  • Gıda maddelerinin emilimini ehemmiyetli miktarda arttırır
  • Zeytinyağı kanser istilasına karşı koruma sağlar.

Zeytinyağını kumpaslı olarak harcarsanız, sütun kanserinin erken düzeylerinde rehabilitasyona dayanakçı olabilirsiniz.

9. Ispanak

Bunlara ek olarak, ıspanak, sütun kanseri için en ideal natürel ilaçlardan biridir. Zira içinde bol ölçüde gıda maddesi ve lif konsantrasyonu bulunur.

Bu kanser cinsinin büyümesine neden olabilecek şartlardan kimileri kabızlık ve basurdur.

Bu semptomları rehabilitasyon etmek için bağırsakların muntazam çalışmasını sağlamak gerekir. Bunu yapmak için de kumpaslı olarak lif harcamaktan daha iyi bir yol yoktur.

Günlük perhizinize bir avuç ıspanak ve değişik yeşil yapraklı sebzelerden ekleyin.

Sütun kanserine karşı önleyici temkinler alın

Burada söylediğimiz natürel ilaçlar günlük yaşama basitçe dahil edilebilir.

Bununla beraber, sütun kanseri ile gayret ediyorsanız, öncelikle hekiminize müracaat etin ve öngörülen rehabilitasyonu izlemeyi bakımsızlık etmeyin.

Bir cevap yazın