Kulağınıza 2 Damla Dökün Ve Sonrasında Nasıl Duyduğunuza Bakın

Kulağınıza 2 damla dökün ve işitme kaybına elveda diyin! Yıllar geçtikçe, özellikle de sağlıklı bir yaşamın gereklerini yerine getirmiyorsak, duyularımız gittikçe azalır. Daha az görürüz ve maalesef daha zor duyarız. Ve eğer önlem almaz isek günden güne daha da kötüye gider bu durum.

Genel olarak, yaşlandıkça işitme kaybı sorunlarınız olabilir, ancak bu durum yaş, cinsiyet, ırk veya sosyal statüyü gibi unsurlara göre farklılık gösterir.

Halen işitme zorluğu çeken bir kişiyseniz, probleminizi çözmenizde size yardımcı olacak harika bir doğal formül önereceğiz.

Malzemeler

 • 3 Diş sarımsak
 • Zeytinyağı
 • Damlalık
 • Pamuk veya gazlı bez

Hazırlanışı

Sarımsağı soyduktan sonra iyice yıkayın, sonra havanda iyice ezin ve üzerine az miktarda zeytinyağı dökün.

İyice karıştırdıktan sonra karışım posasını bir kenara ayırarak içerisindeki sıvıyı damlalığın içerisine alın ve daha iyi bir etki elde etmek için bütün gün sıvıyı bekletin.

Kullanımı

Her bir kulağa 2 ila 3 damla kadar uygulayın, kulaklarınızı pamuklu veya gazlı bezle örtün.

Hayret edilecek derecede işitme becerinizi aşamalı olarak geri kazandığınızı fark edeceksiniz.

 • Duyu kaybını önlemek için tuz tüketimini azaltın, azalan tuz tüketimi kulak duyusunun iyileşmesine yardımcı olur. Tuz, vücudun sıvı tutmasına ve kulakların fonksiyonel organlarını etkilemesine neden olur.
 • Konserve çorba ve diğer işlenmiş gıdalar genellikle büyük miktarda tuz içerir; Etiketleri okuyun.
 • Soğuk havalardan kulaklarınızı koruyun. Yüksek sesli ortamlara girmekten kaçının.
 • Yüksek sesli ortamlarda çalışmak zorunda kaldığınızda mutlaka bir kulaklık edinin.

Sağırlığın önlenmesine yönelik tedbirlere dikkat etmeniz önemlidir, çünkü sağlığımız her şeyden önemlidir.

Yukarıdaki yöntemin haricinde işitme kaybını önlemek için aşağıdaki bitkisel yöntemleri de uygulayabilirsiniz.

Elma sirkesi

Bir bardak suyun içerisine biraz bal ve elma sirkesi eklenir. Bu karışım günde 3 kez düzenli olarak tüketilir. Eğer mide ekşimesine neden oluyorsa kullanılması önerilmez.

Mercanköşk bitkisi

En iyi sonuçlar için kaynar suyun içerisine bir çay kaşığı mercanköşk bitkisi eklenir. 5 dakika kadar demlenmesi beklenir ve günde iki kez tüketilir. Ancak kesinlikle 15 günden fazla tüketilmemelidir. Aynı zamanda kan dolaşımını artıran ilaçları kullanan insanlara önerilmez.

Soğan suyu

1 litre suyun içerisine 300 gram soğan eklenir. Bu karışım günde 3 bardak kadar düzenli olarak tüketilmelidir.

Tuz lapası

İşitme kaybı için tuz lapası yaygın olarak kullanılan çözümlerden biridir. 4 dakika boyunca bir tavada ya da mikrodalgada bir fincan tuz ısıtılır. Ardından bir bez içerisine alınır ve kulağa bağlanır. 10 dakika kadar bekletilmesi önerilir. Günde bir kez yapılması yeterli olacaktır.

Zencefil

Hızlı sonuçlar görmek için 4 bardak suyun içerisine 1 yemek kaşığı zencefil eklenir. İçerisine kurutulmuş kekik, adaçayı, biberiye ve tarçın eklenir. Kaynatılır ve süzülür. Günde 3 bardak kadar tüketilmesi tavsiye edilir.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

“Kulağınıza 2 Damla Dökün Ve Sonrasında Nasıl Duyduğunuza Bakın” üzerine 7 yorum.

 1. Buradaki bütün bilgileri yapmamız gerekiyor yoksa sadece sirke ve sarmısak işlemi yeterlimi ve bu işlemi kaç kez ve ne zamana kadar yapmalıyız

 2. Herhangi bir olumsuz etkisi olmaz mı mesela kulak içinde kulak kirinin şişmesi tıkaması gibi

  1. Kulak bir çıkmaz sokaktır.girdiğin zaman çıkılması sıkıntıdır.damlatılan herşey kulak zarının üstüne gelir.yumuşatır ve sarımsağın içindeki asit deler kulak ağrısı çekilmez olur sonra KBB kulak zarı tamiri ameliyatı hasıl olur.hemde mantar oluşur.sakın ha..

 3. İç demiyor, TÜKET diyor. Artık kim ne anlarsa onu yapacaktır!? Madem kulağa damlatılması istenmiyor (sarımsak, zeytinyağı karışımı suyu) neden damlalık içine alınıyor? Her kulağa 2-3 kez damlatılması öneriliyor? Lütfen arkadaşlar, bu sizin yazdıklarınızı uygulayanların vay haline. Zaten enternette sayısız denilebilecek kadar çok çeşitli öneriler var ki, hepsinin de faydasının veya zararının nasıl olacağını yetkili merciler denetlemelidir bence. Herkese kolay gelsin.

 4. Benim kulağım temizleme görevini yapmıyor ve ayda bir tıkanır. KBB doktoruna gitmek bir ölüm kocaman demir çubuk sokup kulak zarına kadar giriyor ufacık ah demede zarın delinme riski var. Kabir azabı gibi bir acı bende artık gitmiyorum. Kulağıma bende artık oksijen suyu boşaltıyorum içine biraz su karıştırarak açılıyor

Bir cevap yazın