Mandalı Kulağınızda Bekletin, İşe Yaradığını Gözlerinizle Göreceksiniz

Bazen hepimizin sızıları oluyor. Hekime gitmek için yeterli bir neden olarak görmüyoruz veya zamanımız olmuyor.

Bir yeriniz ağrıdığında ve iyi sezmediğinizde ne yaparsınız? Sizce sızı kesici tek çözüm mü? Daha Öncekinden ben de öyle düşünüyordum.

Bugünlerde sızılar için seçenek rehabilitasyon usulleri var. Muhtemelen az sonra bileceklerinizi daha evvel hiç dinlememişsinizdir. Son derece kolay ve tesirli.

Muhtemelen akupunkturun nasıl yapıldığını ve bedeninize nasıl iyi geldiğini öğreniyorsunuzdur. Peki bedeninizdeki sızıları kulağınıza yapacaklarınız ile geçirebileceğinizi öğreniyor muydunuz?

Usulin işe yaramasındaki asıl neden kulaklardan geçen asapların bedenin asap merkezine kadar gitmesi.

Kulağınızdaki altı değişik nokta ile bedeninizin muhtelif bölgelerindeki sızıları geçirmek olası. Tek yapmanız gereken evvel sızınızın nerede olduğunu tespit etmek ve daha sonra kulaktaki muhakkak noktaya baskı uygulamak.

Kulağınızın en üstündeki nokta sırt ve omuz sızılarının rehabilitasyonunda kullanılıyor. Bu bölgeye 1 dakikalığına mandal sıkıştırın. Omuzlarınızdaki sızının eksildiğini ve stresin yok olduğunu göreceksiniz.

İç uzuvlarınızda bir ağrımı seziyorsanız mandalı bir dakikalığına 2. bölgede bekletin. Şayet sızınız çok fazlaysa hemen hekime görünün.

Ancak sızınız o kadar fazla değilse bu usulü sınayabilirsiniz. Bir gevşeme sezeceksiniz.

Ortanın azıcık üstündeki 3. bölge ise eklem sızılarına iyi geliyor.

Bu bölgede mandalı bekleterek veya parmağınızda baskı uygulayarak eklem sızılarınızdan kurtulabilirsiniz. Sızınız devam ediyorsa hekime görünün.

Bu bölge ise sinüs ve boğazla iletişimli. Üşüttüyseniz ve sinüzitiniz baş gösterdiyse buraya mandalla baskı uygulayabilirsiniz.

Bu bölge ise sindirimle yakından ilgili. Mideniz ağrıyorsa bu bölgeye mandal sıkıştırabilirsiniz.

Mideniz bulanıyorsa da aynı usulü yeniden bu bölgeye uygulayabilirsiniz.

Kulağınızın en alt bölgesi ise bedenin en ehemmiyetli bölgeleri olan baş ve kalple iletişimli. Baş sızıları için bu bölgeye baskı uygulayabilirsiniz.

Bilim insanları akupunkturun nasıl işe yaradığını bütün olarak söyleyemiyorlar. Ancak öğrenilen keskin bir hakikat var ki o da bu usul sayesinde sızıların geçmesine destekçi olan endorfinin salgılandığı.

Hemen andırdıralım. Bu usul hiçbir zaman hekimlerinizin vereceği nasihat ve ilaçların yerini yakalamaz. Bahsettiğimiz kulak akupunkturunu isterseniz bir dakikalığına mandalla isterseniz de parmak uçlarınızla uygulayabilirsiniz.

Usuli dostlarınızla paylaşmayı bakımsızlık etmeyin.

Bir cevap yazın