Kapat
Mide kanserini önleyen en iyi besin

Mide kanserini önleyen en iyi besin

Anasayfa Sebzeler Mide kanserini önleyen en iyi besin

İÇERİK YÖNETİCİSİ Yönetici

MİDE KANSERİNDEN KORUR

Düzenli tüketildiğinde, sizi mide kanserinden koruyan bir yiyeceğin olduğunu biliyor muydunuz? Bu besin masanızda -yazın turşu ve kışın ise taze olarak- her zaman bulunur.

ÇOK VİTAMİNLİDİR

Lahana son derece yararlı ve şifalıdır aynı zamanda Lahana turşusu da vitamin yönünden zengindir. 100 gram lahana turşusu 20 mg C vitamini, A vitamini, folik asid, demir, fosfor, kalsiyum, potasyum, sodyum ve protein içerir.

BİRÇOK TEDAVİDE KULLANILIYOR

B12 için mükemmel bir kaynak olan lahana özellikle vejetaryenler için tavsiye edilir. Lahana turşusu diyabet, gut, yanık ve iltihap tedavisinde kullanılabilir. Kırmızı lahana, içerdiği ve kırmızı rengini veren anthocyanin sayesinde normal lahanadan 7 kat daha şifalıdır.

LAHANA SON DERECE SAĞLIKLIDIR

Lahana turşusunun normal lahanadan farkı probiyotik bakteriler içermesidir. Lahana turşusu fermente besindir ve probiyotik kültür yönünden zengindir. Lezzetli olmasının yanı sıra son derece sağlıklıdır. İçerdiği phytonuntrientler (Bitkisel Besleyiciler ) vücudu mide kanserinden korur.

Phytonutrients ( Bitkisel besleyiciler )meyve, sebze, baharat, kuruyemişler ve tohumlarda bulunan ve aktif olarak insan sağlığına destek veren bitki özlü moleküllerdir. Bu moleküller bitkilere renklerini, aromalarını vererek, bitkilerin bağışıklık sistemini oluştururlar. Tek bir meyve ya da sebze yüzden fazla phytonutrient içerebilir.

Emoji İle Tepki Ver

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir