Öksürükten Kemik Erimesine ve Bir Çok Meseleye Deva Olan Keçiboynuzu Kürü

Keçiboynuzu içerisinde yer alan etmen madde, başka hiçbir nebatta bulunmuyor. Kemik erimesi, kolesterol, astım, soluk darlığı, bağırsaklar, balgam…

Bayanlarda ilerleyen yaşlarda kemiklerden kalsiyum çekilimi olduğu için osteoporoza karşı ihtiyat alınmasını sağlayan keçiboynuzu, çocukların kemik gelişiminde de kalsiyum ambarlarını doldurmaya yarıyor.

“KALP-DAMAR SAĞLIĞINI GÖZETİCİ ÖZELLİĞE SAHİP”

Baklagiller familyasından keçiboynuzunun, kapsadığı çözünmez posa, polifenoller ve taninler ile sıhhate pozitif tesirleri bulunuyor. Özellikle de antioksidan özelliğiyle de kalp-damar sıhhatine oldukça ehemmiyetli verimler sağlıyor.

Potasyum, kalsiyum, sodyum, magnezyum ve demir minerallerinden zengin olan keçiboynuzunun, toplam posa ölçüyü de yüksek oranlarda izliyor.

Çözünür ve çözünmez posa içeriği dışında iyi bir kalsiyum kaynağı da olan keçiboynuzunun özellikle bayanlar ve çocuklar tarafından harcanması daha da ehemmiyet taşıyor.

Özellikle de kan kolesterol seviyesinin bayağının üzerinde olduğu vaziyette kumpaslı olarak keçiboynuzu unu harcanması üzerine yapılan bir çalışmada kan kolestrol seviyeyi ve LDL kolestrolü üzerine pozitif neticeler elde edildi.

Yapılan çalışma gereği, kan kolesterol seviyeyi bayağının üzerinde olan şahıslar 2 ay süresince ham biçimde 10 gram keçiboynuzu unu harcadı.

Su, süt veya yoğurda atılarak keçiboynuzunun 2 ay harcanması neticesinde bedellerin klasiğe döndüğü kollandı.

Buna eş yapılan çalışmalar, keçiboynuzunun kalp-damar hastalığı tehlikeyi taşıyan bireylerde de gözetici ve rehabilitasyon edici olarak kullanılabildiğini gösteriyor. LDL kolestrol ve total kolestrolü düşürmeye dayanakçı olduğundan dolayı hiperlipideminin eksilmesini sağlayan keçiboynuzunun, kanı arınma özelliği olduğunu ve damar tıkanıklığı tehlikesini de eksiltiyor.

Uzmanlar, süte kakao yerine keçiboynuzu unu konularak harcanmasını öneriyor.

Soluk darlığına karşı son derece iyi gelen keçiboynuzunun bol bol harcanması gerekiyor. Zira keçiboynuzun yalnızca bununla hudutlu kalmayarak daha pek çok yararları olduğu da bir asıldır. Keçiboynuzu içerisinde yer alan etmen madde, tabiatımızda ki hiçbir nebatımızda bulunmuyor. Bu surattan keçiboynuzun insan hayatı için ayrı bir ehemmiyeti olduğunu vurgulamak olasıdır.

Günümüzde bazı insanlarda alerjiye bağlı olarak soluk darlığı gibi problemler ortaya çıkabiliyor. Soluk darlığı ile çaba edebilmeniz içinde artık en iyi seçeneklerden biri olarak keçiboynuzu karşımıza çıkıyor. Üstelik içerisinde ki etmen astım rahatsızlıkları içinde son derece iyi geliyor diyebiliriz.

Soluk Darlığından Kurtulmak İçin Keçiboynuzu Kürü Yapın

Kürümüzü hazırlamak için elimizde orta büyüklükte 6-7 adet keçiboynuzu bulunmalıdır.

Keçiboynuzlarımızı sudan geçirerek hoşça deviriyoruz. Ardından bunları ufak ufak kırmamız gerekiyor. Yarım litre suyun içerisine kırmış olduğumuz keçiboynuzlarımızı da atıyoruz. Hafif ateşte takribî 7-8 dakika kaynatıp soğumaya alıyoruz.

Soğuma operasyonu bitirildiğinde ise suyunu süzerek sırça şişeye koyuyoruz.

Hazırlamış olduğumuz keçiboynuzu kürü her gün sabah kahvaltı arasında ve akşam yemeğinden evvel kumpaslı biçimde içiyoruz. Çay kadehinde içmeniz yeterli olacaktır.

Kürün ne kadar müddet içerisinde buzdolabında gizleyebileceğini merak eden şahıslar için de 3 gün süresince bozulmadan buzdolabında bulundurulabileceğini söylemek isteriz.

Her üç günün sonunda yine kürümüzü hazırlayarak harcamaya hazır hale getirebilirsiniz.

Keçiboynuzu Çayının Yararları Nelerdir?

  • Akciğerlerimizi hafifleterek daha iyi soluk almamızı sağlar
  • Keçiboynuzunun kilo kaybının desteklediği öksürüğe iyi geldi ve prostat enfeksiyonlarının iyileştirdiği öğrenilir.
  • Özellikle kemik erimesi anemi cılızlık ve demir yetersizliği gibi hastalıkların rehabilitasyonunda kullanılır
  • Bünyesinde potasyum Çinko ve demir bulunur
  • Kolesterol düşürücü tesire sahiptir
  • Bağırsaklardaki asalakları yok eder
  • Balgam söktürücüdür
  • Bedenden zehirli maddelerin atılmasını sağlar
  • İshal kesici özelliği vardır

Bu ehemmiyetli bilgi ve usullerden daha fazla şahsın yararlanması için, hoşlanıp, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Bir cevap yazın