Ömrü Uzatan 5 Besin

Dünya Sağlık Örgütü’ne göre, vasati yaşam süresi takribî 72 yıl olarak öğreniliyor. Ancak sağlığınızı ve yaşlanma sürecinizi pozitif veya olumsuz rotada neyin etkileyeceğini öğreniyorsanız, daha sağlıklı olabilirsiniz. Bu süreçte 114 yaşına kadar yaşamış Bernando LaPallo’nun tükettiği 5 özel besini sizin için bir araya getirdik. İşte ömrü uzatan o yiyecekler…

TARÇIN

Tarçın sadece lezzeti ile tanınmaz, aynı zamanada eforlu tıbbi özelliklere sahiptir. Kanser, kalp hastalıkları ve bakteriyel enfeksiyonlarla baş etmede birebirdir. Ayrıca HIV virüsü ile mücadelede sponsor olur.

ÇİKOLATA

Her şeyin fazlası zararlı olduğu gibi çikolatanın da fazlası sağlığımız açısından hasarlar taşıyor.Ancak doğru çikolata tüketimi, kolesterol seviyesini düşürüyor, zihni güçlendiriyor ve stresi azaltmaya sponsor oluyor.

SARIMSAK

Çağın hastalığı olarak bilinen alzheimer riskini sarımsak ile düşürebilirsiniz. Bunun dışında kalp yetmezliği riskini ve vücuda detoks tesiri yaratan sarımsak, mutfağınızın vazgeçilmez gıdalarından biri olmalıdır.

TABİİ BAL

Tıpta beş bin yıldan fazla müddettir kullanılan bal, bir hayli sağlık problemi için tabii bir iyileştirme ilacı olarak öğreniliyor. Antiseptik, antioksidan ve antibakteriyel özelliklere sahip olan balı beslenme listenize netlikle ekleyin.

ZEYTİNYAĞI

Çoğu uzmanın önerdiği sızma zeytinyağı, sağlığımız açısından bir hayli verimi vardır. Beynimizin ve kalbimizin sıhhatli olmasını sağlayan zeytinyağı doymamış yağlar bakımından zengindir. Zekaynın işlevini pozitif rotada tesirler ve çok miktarda antioksidan içerir. Ayrıca tip 2 diyabet ve kanser riskini eksiltir.

Bir cevap yazın