Orkideniz 2 Hafta İçinde Hayata Dönsün

Orkide sevenlerdenseniz orkidenizin çiçek açmaması ve solmaya başlaması ne kadar üzücüdür bilirsiniz. Toprağını değiştirirseniz, yeterince sularsınız ve güneş ışığı almasını sağlarsınız. Ancak yine de orkide düzelmez.

Orkideler solmaya başlayınca onları hayata döndürmek bir hayli zordur ve çoğu kişi orkidesinden vazgeçer.

Ancak bunun da çözümü var. Yöntemi öğrendikten sonra iki hafta içinde orkidenizin hayata döndüğünü şaşırarak göreceksiniz.

Kadın orkidesi çiçek açmayınca üzülmeye başladı. Kullandığı yöntemle orkidesinin çiçek açmasını sağladı. Öncelikle orkideyi kökleriyle beraber saksıdan çıkardı ve içi su dolu olan saydam bir vazonun içine yerleştirip güneş gören bir yere koydu.

İki hafta sonra orkideler çiçek açmaya başladı. Aradan iki ay geçti ve çiçekler solmadı. Yöntemden memnun kalan Helen bunu bütün orkide severlerle paylaşmaya karar verdi.

Orkidesi çiçek açmayan arkadaşlarınızla yöntemi paylaşmayı unutmayın.

“Orkideniz 2 Hafta İçinde Hayata Dönsün” üzerine 4 yorum.

  1. Saçmalık orkide güneşte kaldığı an çiçeklerinden başlayarak köküne kadar çürüyüp gidiyor, ayrıca su suyuda hiç sevmez ! Yapıpta orkidenizden olmayın.

  2. Orkideler haftada bir kere (mümkünse hep aynı gün) çeşmenin altına konup beş-on dakika kadar kısık su seviyesinde sulanır (malûm bu çiçekler normalde ağaçların gövdelerinde büyür ve yağmur onları sular) ve iyice suyu süzüldükten sonra yerine konulur. Işık alan ama güneş gelmeyen yeri sever. Biraz iltifat da hoşuna gider

Bir cevap yazın