Pankreas Ve Karaciğer İrinine İyi Gelen Gıda

Genel sıhhat ve iyilik halinizin kesintisizliği için, karaciğer ve pankreasınızdaki iltihaplanmayı eksiltmeye ve zehirli maddeleri yok etmenize takviyeci olan gıdaları günlük beslenmenize ilave etmeniz zorunludur. Ne kadar çok işlenmiş gıda yer ve bu yiyecekler natürel hallerinden ne kadar uzaklaşırsa, bu ehemmiyetli ve alıngan uzuvlar da o kadar fazla mesele çıkarabilirler. Uzman Diyetisyen Şebnem Aldatalı Yıldırım Karaciğer ve Pankreas iltihaplanmasıyla savaşan gıdaları açıkladı.

Yapılan gıda farklılıkları ile bu iki uzvunun muntazam çalışıp çalışmadığı arasındaki farkı hem içten hem de dıştan hissedersiniz.

Natürel Pancar ve Havuç Suyu:

Hepatomegali olarak öğrenilen karaciğer cerahati, muhtelif sebeplerle ilişkili bir vaziyettir, uzvun kendisinde fazla ölçüde yağ, bir virüs veya hepatit bile kapsayabilir. Hekiminiz size en iyi rehabilitasyonun ne olduğunu söyleyecektir. Bununla beraber, perhizinize itina göstermeniz ve pankreas için de harikulade olan natürel pancar/havuç suyunu ilave etmeniz ehemmiyetlidir. 1 pancar, 1 havuç, 5 yemek kaşığı limon suyu ve 1 su kadehi su ile hazırlayacağınız pratik ve sıhhatli meşrubatı en iyi fayda için sabahları aç karna içmeyi sınayabilirsiniz.

Yeşil Çay

Yeşil çay, sıhhatli bir pankreas ve karaciğeri teşvik etmek için faydalanmanız gereken bir öteki harikulade meşrubattır. Yalnızca cerahatle savaşmanıza takviyeci olmakla kalmayacak, aynı zamanda kateşinlersayesinde karaciğerinizin ve pankreasınızın genel işlevini geliştirecektir. Bu meşrubat ayrıca karaciğerdeki yağın eksilmesine takviyeci olur ve antioksidanların yüksek içeriğinden dolayı rejenerasyonunu yenilenmeiyileştirir. Günde en azından 1 fincan içebilirsiniz.

Zeytinyağı

Zeytinyağı, kenevir yağı ve keten tohumu yağı gibi organik soğuk preslenmiş yağlar karaciğer ve pankreasınız için ehemmiyetlidir. Ancak, bunları mantıklı bir biçimde ve muhtemel olan en natürel biçimde salataya, ekmeğe vb. harcamanız gerektiğini unutmayın.Organlardaki iltihaplanmayı eksiltmeye, onları hasarlı zehirli maddelerden temizletmeye ve tüm bedeninizin işlevini optimize etmeye takviyeci olacaktır.

Avokado

Amino asitlerden türetilen, karaciğer ve pankreasınızdaki zehirli maddelerin eksiltilmesine takviyeci olan protein olmayan bir tripeptit olan glutatyon bakımından zengindir. Ayrıca, avokadoların “iyi yağ” olarak da öğrenilen tekli doymamış yağlar açısından zengin olduğunu unutmayın. Bu sıhhatli yağlar atardamar duvarlarınızın sıhhatine dikkat ederler ve kötü kolesterolü LDL yönlendirerek karaciğeriniz tarafından daha basit metabolize olurlar.

Alternatif Tahıllar

Lif, protein ve mineraller bakımından zengin darı, kinoa ve karabuğday gibi gıdaları kapsar. Bu taneler, kolesterol seviyenizi ve kalbinizin kendisini gözeten, sindirimi destekleyen enzimler kapsar.

Enginar

Pankreas, karaciğer ve safra kesesi için ideal bir gıda olup, yağların uygun biçimde hazmedilmesini teşvik eder, iltihaplanmayı eksiltir ve miskin/yağlı bir karaciğerin fonksiyonunu çoğaldırır. Bu da zehirli maddelerin bu uzuvlardan arınılmasına takviyeci olur ve daha iyi bağırsak hareketlerini teşvik eder. Akşamları azıcık sirke, zeytinyağı ve limon suyu ile hazırlanmış bir enginaryemeği yiyerekten bağırsaklarınızın natürel olarak nasıl arınılacağını gözlemleyin.

Papaya

Sindirimi iyileştiren lezzetli bir tropik meyveden daha aşırısıdır. Kriptoksantin gibi flavonoidiçeriği sayesinde, kötü kolesterol LDL seviyelerini eksiltir, hücresel oksidasyon operasyonlarını yavaşlatır ve karaciğer ve pankreas cerahatini eksiltir.

Kimyon

Bu süper baharat, sindirim sistemine takviyeci olur, karaciğer işlevini iyileştirir, öteki gıdaların asimilasyonunu teşvik eder ve abdominal gerginliği, gaz ve koliğin yanı sıra migren ve baş ağrısına gevşetir.

Bir cevap yazın