Patlıcan Sapını Suda Kaynatırsanız…

Patlıcan sapının verimleri

Patlıcanın kendinden çok saplarının da sıhhatimiz için oldukça yararlı olduğunu öğreniyor muydunuz? Azıcıktan vereceğimiz bilgileri bildikten sonra patlıcanın saplarını bir daha atmayacaksınız. İşte patlıcan sapının verimleri…

Hemen hemen bir çoğumuz patlıcanın saplarını ayıklayıp çöpe atıyoruz. Ancak patlıcan sapının verimlerini bilince pişman olabilirsiniz.

Hemoroid giderek yaygınlaşan ve gününüzün fobili hastalığı haline geldi. İlaç , operasyon , lazer gibi değişik rehabilitasyon usulleri mevcut. Ancak bu yollara müracaat etmeden evinizde natürel usul ile hemoroitten kurtulmak muhtemel . Netlikle patlıcan kürünü uygulamalısınız. Kullanan bireyler bu kür sayesinde pozitif güzergahta ilerlediklerini belirtiyor.

Patlıcan sapından hemoroit hemoroid rehabilitasyonu

Malzemeler:

5 adet patlıcan sapı
5 bardak içme suyu

Hazırlanışı

İlk olarak patlıcanların yeşil sap kısımlarını kesin. Daha sonra iyice yıkayın. Ve tencereye suyun içerisine atın. Son olarak suyun içerisinde kaynatın.

Kaynayan tencerenin kapağını kapatalım. Ve kısık ateşte yarım saat kaynatın. Bu müddette asla tencerenin kapağını açmayın. Soğutun ve ardından kapağını açın içinden patlıcan saplarını alın. Elde edilen bu suyu buzdolabına koyabilirsiniz.

Sabah ve akşam olmak üzerine günde 2 şer kez aç karnına bir bardak için. 5 gün süresince bu kürü kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın