Pekmezin İçine Tereyağı İlave Edip Kapsasanız

Bu aylarda özellikle çoğalan aralıksız öksürüğü tamamlayan mucize karışımı sizler için inceledik. İşte pekmezin içine tereyağı ilave edip kapsasanız….

Üst solunum rahatsızlıkları ile ortaya çıkan boğaz enfeksiyonu aralıksız öksürüğe neden olur. Hastanın hayat niteliğini negatif etkileyen bu rahatsızlık uzun sürdüğünde ciddi boğaz hastalıklarına davetiye çıkarabilir.

Özellikle gece uykusunda başlayan ve boğaz kuruyana kadar devam öksürüğe ilk andan itibaren şifa olan mucize ikili tereyağı ve pekmez kürünün nasıl hazırlanması gerektiğini sizler için derledik.

MALZEMELER

  • 1 yemek kaşığı tereyağı
  • 1 su kadehi pekmez

YAPILIŞI

Keçiboynuzu ya da üzüm fark etmez bir su kadehi pekmeze yarım çay kadehi içe suyu da katarak bir çezvede kısık ateşte kaynatınız. Daha sonra tereyağını içine katınız. Katı hale gelen bu karışımı ılık halde sabah akşam olmak üzere birer yemek kaşığı tüketiniz.

Karışım boğazın yumuşamasını sağlamanın yanı sıra mikroplarında rakamını eksilterek irini önler. Aynı zamanda bu karışım yalnızca boğaza değil tüm bedene fayda sağlar. Yemek borusu, mide ve bağırsaklarıdaki hasarlı zehirli maddeleri idrar yolu ile atmanıza dayanakçı olur.

Bir cevap yazın