Pirinç suyu mucizesi! Yararını Bilen O Mahsullere Para vermiyor!

Pek çoğumuzun haftada en az birkaç kere harcadığı pirincin suyunun da cildi hoşlaştıran natürel bir bakım mahsulü olduğunu öğreniyor muydunuz? İşte pirinç suyunun öğrenmediğimiz 7 yararı…

Pirinç suyu deri rengini beyazlaştırır ve ciltteki kahverengi kirlerin renginin açılmasına dayanakçı olur.

Gözenekleri küçültür. Cildin bakterilerden temizlemesini sağlar.

Pirinç suyu cilde parlaklık verirken pirinç maskesi ise ciltteki buruşuklukların eksilmesini sağlar.

Sivilce ve siyah nokta yaradılışını engeller.

Pirinç suyu hazırlamak oldukça kolaydır.

Evde tek başınıza hazırlayacağınız pirinç suyu ile cildinize kumpaslı bakım yapabilir, pirinç maskeleri hazırlayacak cildinizi natürel usullerle güzelleştirebilirsiniz.

Pirinç suyu hazırlamak için; bir çay kadehi pirinci iki çay kadehi içme suyu içinde en az 3 saat bekletin. Bu vakitte pirincin besleyici özellikleri suya geçecektir. Ardından pirincin suyunu süzün ve bu su ile suratınızı yıkayın.

Pirinç suyunu dilerseniz tonik olarak da kullanabilirsiniz.

Hazırladığınız pirinç suyunu buzdolabında en fazla iki gün bekletmeniz öneriliyor. Zira pirinç suyu süratli bakteri üretir. Bu nedenle hazırladığınız pirinç suyunu uzun zaman beklettikten sonra kullanmanız cildinize hasar verir.

Alerjik tepkinden korunmak için hazırladığını pirinç suyunu ya da maskesini evvel bileğinizin iç kısmına sürüp 15 dakika bekledikten sonra durulayın. Rastgele bir kızarma ya da kaşınma olursa hazırladığınız karışımını kullanmayın!

Bir cevap yazın