Sabahları Zeytin Çekirdeğini Yutmanın Bereketleri

“Hemeroid harekâtı için gün almış operasyon gününü beklerken o günlerin tez geçmesi ve bir an evvel yaşadığım acılardan kurtulmak için günün her saatini dua ederek geçiriyordum.

Midemde gasrtrit, bağırsak miskinliğine bağlı kabızlık ve buna bağlı olarakta hemeroid vardı ve bunlar çok ilerlemiş bir gidişatta idi… Her ne yersem yiyeyim boğazıma kadar bir yanma ve çok şiddetli sancılar seziyordum…

Bir gün arkadaşlarımdan birisi ile kahvaltıda buluştuk ve o iştahla muhtelif besinleri yerken ben çay içerek her zaman olduğu gibi kahvaltıyı geçiştirmeye çalışıyordum…

Bu durumu görünce neden yemediğimi sordu bende ona detayları ile yaşadığım rahatsızlıkları anlatınca bana zeytin çekirdeklerini çıkarmayıp yutmamı söyledi, ilk başta şaka yaptığını sandım ama onun çekirdeklerin hiç birini çıkarmayıp yuttuğunu görünce inandım.

Bende kahvaltıya başlayıp çekirdekleri yutmaya başladım.

Çok eksantriktir yıllardır sabah kahvaltılarını çay içerek geçiştirdiğim halde boğazıma kadar yanmalar hissetmeme rağmen o gün midemde yanma olmadı kahvaltıdan yaklaşık yarım saat kadar sonra midemden saf zeytinyağı kokusu geldiğini hissettim..

Arkadaşıma midede çekirdeğin erimeyeceğini zati rahatsız olduğumu söylediğimde bana mide özsuyunun zeytin çekirdeğini çok kısa bir zamanda dağılarak saf zeytinyağına ve şifalı yağlara ulaşıldığını geriye kalan posanın ise bağırsakları onarararak hafiflettiğini dolayısı ile kabızlığın ve hemeroidinde rehabilitasyon ettiğini ve damar sertliğinden hazımsızlığa kadar bir çok hastalığa şifa olduğunu söyledi.

İlk evvel bütün bunların hayal olduğunu düşünmeme karşın bu hususda kararlıydım ve şifa bulmak için direndiğim güçlükleri anımsayınca, bunun çok daha kolay olduğunu düşünerek çekirdekleri yutmaya devama ettim …

ilk 15 günde midemdeki yanmalar ve gastritin yumuşadığını ve yok olduğunu, hemeroidimin verdiği ızdırapların son bulduğunu gördüm. Her geçen gün onlarca zeytin çekirdeğini yutarak sağlığıma azıcık daha kavuştum.

Bu arada harekâtımı iptal ettim ve hali hazırda bu fantastik ve hiç bir yan tesiri olmayan ilacı yutmaya devam ediyorum. 3 aylık bir zamanın sonunda cildimdeki matlığın yerini bir parlaklık ve bütün ızdıraplarımın yerini bir mutluluk aldı.

Yaklaşık 6 seneden beri etrafımda bu hastalıklardan muzdarip olan onlarca kişiye öğüt ettim ve hiç firesiz hepside şifa buldu, inanın benim 5 ve 11 yaşlarında iki oğlum var onlar bile yutarlar yedikleri zeytinlerin çekirdeğini.

Arkadaşlar ebedi şifa kaynağı bir ilaçtır bu… Hiç bir yan tesiri yok ben yıllardır taştan sert şeyleri bile eritiyorum ve hiç bir sıkıntım kalmadı inanın migren sancılarında bile müthiş sonuçlar veriyor.

Yapmanız gereken şey yediğiniz tüm zeytinlerin çekirdeklerini yutmak sayı sınırı yoktur.
Yalnız zeytini çiğneyip çekirdeğini yutun zira zeytini olduğu gibi yutarsanız mide zeytinin dışındaki ince zarı eritemiyor ve olduğu gibi dışarı atmaya çalışıyor.”

Zeytin çekirdeğinin yutulması günümüz insanları arasında yeni dinlenen bir şey olmasına rağmen eskikilerin bir haylisinin yaptığı bir uygulamadır. Başka bir deyişle pozitif tesir ve tesirleri senelerdir hatta asırlardır bilinmektedir.

1985′li yıllarda başlayan araştırmalar bugüne kadar devam ettirilmektedir. Yaklaşık 25 sene süren neticede karşılaşılan hadiseler hayret vericidir. Bu neticelere bin fert değil belki surat binlerce insan tarafından sınanmış demek daha doğrudur:

Midesinde yanma olan herkes zeytin çekirdeğini yuttuktan sonra rahatladığını ifade etmiştir.

Zeytin çekirdeğini yutan kimseler sindirim yolu rahatsızlıklarının bittiğini ifade etmişlerdir.

Zeytin çekirdeği yutan kişilerde basur problemiyle karşılaşılmamış, hatta basuru olup ta yutanlar iyileştiklerini ifade etmişlerdir.

Zeytin çekirdeğini senelerdir yuttuğunu bildiğimiz insanlarda kanser hadisesine seyrek rastlanılmıştır.

Son günlerde gelen yoğun telefon trafiğinden dahi birkaç gündür zeytin çekirdeklerini yutmaya başlayıp da yukarıyadaki pozitif büyümeleri gördüğünü söyleyen onlarca insan vardır.

Zeytinyağını diğerlerinden farklı kılan bu madde veya maddeler en yoğun halleri ile zeytin çekirdeğinin içerisindedir.

Rastgele bir zeytin çekirdeğinin her iki ucunu hafifçe törpülerseniz çekirdeğin içinin oyuk olduğunu ve içerisinde pıhtılaşmış veya çok koyu kıvamlı bir yağ olduğunu görürsünüz. Bahse konu olan maddelerin konsantrasyonu %80′lere varan çoğaldırdığı bilinmektedir.

Zeytin çekirdeği muhteviyatında ki bu verimi elde etmek için ise zeytin çekirdeklerini atmayıp yutmak gerekir.

İnsan vücuduna verimlerini özetlersek;

  • Ülser gastrit gibi mide problemlerini bitirdiği;
  • Bağırsak ve sindirim yollarını düzenlediği;
  • Basur ve prostatı menettiği;
  • İç uzuvlarda oluşabilecek kanserojen hücre riskini binde birlere indirgediği.

ÖNEMLİ NOT: Zeytin çekirdeklerinin ögütülmesine lüzum yoktur.

“Sabahları Zeytin Çekirdeğini Yutmanın Bereketleri” üzerine 2 yorum.

  1. Ben dört kere mide kanaması geçirdim ve yıllarca mide koruyucu kullanmak durumunda kaldım her ilacın yan etkisi var,zeytin çekirdeğini yaklaşık 2 yıl evvel duydum ve en az 3 tane hergün mutlaka yutarım sizi temin ederim hiçbir yan etkisi yok ,yanma ,ekşime,mide ağrısından eser yok tam bir mide koruyucu kesinlikle tavsiye ederim .Paylaştığınız bilgi için teşekkür ederim umarım herkese ulaşır .Doğal şifa kaynakları bunlar

Bir cevap yazın