Saç Dökülmesini Önleyen Natürel Şampuan Tanımı

Saç dökülmesi genellikle erkeklerle ilişkilendirilir ama hakikatinde bayanlar için gerçekten büyük bir mesele olabilir. İstatistiklere göre, bayanların yüzde 50’si rastgele bir biçimde saç dökülmesi yaşamaktadır.

Hem erkekler hem de bayanlar için saç dökülmesi kalıtsal olabilir. Hormonal balanssızlıklar veya farklılıklar, menopoz, stres, kilo kaybı, gebelik veya troid hastalığı gibi bir hastalık da saç dökülmesine neden olabilir.

Neyse ki, saç dökülmesi için kolay bir konut üretimi şampuan vaziyeti tamamen tersine çevirebilir.

Çoğu erkek saç dökülmesini kabul eder ve saçlarını buna göre şekillendirir veya tamamen tıraş eder. Bayanlar ise saç dökülmesi karşısında daha derinden etkilenebilir. Genel olarak, saç dökülmesinden şikayet edenlerin neredeyse yarısı, dökülen saçlarını yine kazanmak için tüm birikimlerini tüketebileceklerini söylüyorlar.

Saç Dökülmesini Önleyen Üç Malzemeli Natürel Şampuan

Birçok insan saç dökülmesini önlemek için üretilen mahsullere suratlarca lira tüketiyor. Oysa ki hem sıhhatinizi hem de cebinizi tehdit eden kimyevi mahsuller yerine, sıhhatli ve bütçe arkadaşı natürel çözümler saç dökülmesi için çok daha iyi tesirler gösterebiliyor. Saç dökülmesi için konut üretimi şampuan, aktardan veya eczaneden satın alabileceğiniz üç malzeme ile basitçe yapılabiliyor.

Saç Dökülmesini Önleyen Şampuan İçin Zorunlu Malzemeler

1. Natürel Şampuan

Başlamak için pH balanslı iyi bir natürel şampuan satın alın. Genellikle bu şampuan cinsleri bebek şampuanları gibi daha yumuşaktır. Ancak en iyi neticeleri elde etmek için, kimyevi kapsamayan, özellikle de sodyum lauryl sülfat SLS kapsamayan bir şampuan bulmalısınız.

2. Uçucu Yağlar

Natürel şampuanı satın aldıktan sonra, birkaç damla limon ve birkaç damla biberiye yağı ilave edin. Uçucu yağlar çok tesirli rehabilitasyonlardır ve çok değişik sıhhat emelleri için kullanılabilirler.

Limon Yağı – Limon, genel olarak bedene detoks yapma, lenf drenajını uyarma, enerjiyi yükseltme, cildi temizletme ve anti-mikrobiyal marifetleri ile öğrenilir. Aynı zamanda eşsiz bir enfeksiyon, mantar ve küf önleyici özellikleri de dahil olmak üzere bir dizi eforlu özelliğe sahiptir.

Biberiye Yağı – Biberiye yağı şahane bir odunsu aromaya sahiptir. Limon gibi inceltici ve saçların beyazlamasını önleyen muhtelif antioksidanlar açısından zengindir. Biberiye yağı, kafa teninde kan akışını süratlendirerek saç köklerinin gelişmesini teşvik eder. Biberiye, hem yağlı hem de kepekli saçlar için kullanılabilen şahane bir yağdır.

3. E Vitamini

Saç dökülmesini önleyen şampuan üretimi için son malzeme E vitamini’dir. E vitamini kapsüller halinde veya yağ olarak satın alınabilir. Yağ kullanacaksanız takribî 10 damla ilave edin. Kapsül E vitamini kullanacaksanız, iki kapsülü açın ve şampuana ilave edin.

E vitamini yağda çözünen en eforlu antioksidanlardan biridir. Zararlı saç foliküllerinin onarılmasına, doku korozyonunun önlenmesine ve sıhhatli saç gelişmesinin teşvik edilmesine dayanakçı olduğu bilinmektedir.

Bu mevzuda yapılan bir çalışma, E vitamini dayanağı alanların saç gelişmesinde yüzde 34’lük bir çoğalış yaşayabileceğini göstermiştir. Erkekler üzerinde yapılan bir başka çalışma ise saç dökülmesini tersine çevirip, saç gelişmesini yüzde 42 oranında artırabildiğini göstermiştir.

E vitamini saç tenine uygulandığında, saç köklerini kuvvetlendirerek saç gelişmesini iyileştirir ve yeni saçların oluşmasını sağlar. E vitamini, genel olarak saç dökülmesini önler, saçları kuvvetlendirir, hacmi çoğaldırır ve saçların erken yaşlarda beyazlamasını önler.

Saç Dökülmesini Önleyen Şampuan Nasıl Kullanılır?

  1. 2-3 damla limon yağı, 2-3 damla biberiye yağı ve 2 kapsü E vitaminini şampuana ilave edin.
  2. Şampuan şişesinin kapağını kapatın ve şişeyi usulca yukarıya ve alt döndürerek karıştırın.
  3. Saç tenine ufak bir ölçü uygulayın ve birkaç dakika masaj yapın ve iki dakika bekletin.
  4. Daha sonra saçlarınızı durulayın.
  5. Saçlarınızı bu şampuanla haftada 3-4 defa yıkayın.
  6. Bir ay sonra saç dökülmesinin önlendiğini ve yeni saçların çıkmaya başladığını görmelisiniz.

Saç dökülmesini önleyen şampuan, dökülme sona erdikten ve yeni saçlar çıkmaya başladıktan sonra da saç sıhhatini gözetmek için kullanmaya devam edilebilir.

Bir cevap yazın