Sıhhatinizle alakalı bedeninizin verdiği sinyaller

Bedeninizin bir ekip bölgeleri sıhhatinizi fark etkeniz için belli sinyaller verebilir. Ancak bu sinyalleri dikkate alarak zorunlu temkinlerin de emin alınması gerekir. İşte bedeninizin sıhhatiniz hakkında verdiği sinyaller…

Bedeniniz hastalıkları fark etkeniz için belli sinyaller işaretler verir. Bu gidişatı dikkate almalı emin ilgisizlik etmeyip hekime müracaat etmeniz gerekir. Kanserin sinsi bir hastalık olduğu düşünülür ancak fark etmediğiniz belli sinyaller verir. Siz görebilirseniz erken tanı ile kanseri dahi rahat bir biçimde atlatabilirsiniz. Bu sebeple bedende alana gelen bulguları öğrenmeli, ona göre ihtiyatınızı almalısınız.

İşte bedeninizin sıhhatiniz hakkında verdiği sinyaller…

Bitkin sezme ve zayıflık
Kendinizi aralıksız bitkin ve eforsuz seziyorsanız ve bu bitkinlik mevsim geçişlerinden olmuyorsa kesinlikle hekime gidip analizlerinizi yaptırmanızı öneriyoruz.

Dışkıda kan

Bu bulgular kendini aralıksız olarak göstermeye başladıysa ve seyrek de olsa alana geliyorsa muhakakk hekime müracaat etmelisiniz. Sebebi hemoroid olabileceği gibi ölümcül hastalıklar olan mide ve bağırsak kanserine işaret ediyor olabilir.

Tırnaklarda alana gelen başkalaşımlar

Tırnaklarınızdaki biçim bozuklukları vitamin yetersizliğine işaret ettiği gibi cilt kanserine de işaret ediyor olabilir. özellikle tırnakta alana gelen siyah çizgiler ve kahverengi kirler bu hastalıkların en ehemmiyetli bulguları arasında yer alır.

Yüzün şişmesi

Yüzde alana gelen şişme ve aralıksız, kızarıklık akciğer kanseri bulgusu olabilir.

Sırtın sağ tarafında alana gelen sızı

Sırtınızın sağ tarafında aralıksız bir sızı seziyorsanız göğüs ya da karaciğer kanserine işaret ediyor olabilir.

Bir cevap yazın