Sivrisinek kovucu mum nasıl yapılır

Sivrisinek kovucu mum nasıl yapılır – Konut imali sivrisinek kovucu natürel usul. Yazın başımıza bela olan sivrisinekler için şahane bir karışım var. Geceleri aralıksız başınızda gezen ve sizi yattırmayan sivrisinekler için natürel sinek kovucu.

Genellikle geceleri uykuları sabote eden sivrisinekler beden ısısına ve gece yatarken çıkan karbondioksite kazanç. Bu sebeple genellikle vızıltıları kulağımızın dibinde biter. Erkek sivrisinekler ısırmaz, dişi sivrisinekler kan depolar.

Piyasada pek çok sinek kovucu sprey ve tablet var fakat bunlar bedene hasarlı kimyeviler kapsıyor. Bazısını dolaysız bedenimize sürüyoruz bazısını da makbuza takıyoruz kokusunu odamızda soluyoruz. Bunların hiç birini kullanmayın zira size vereceğimiz tanım meselenize çözüm olacak.

Sivrisinek kovucu mum için lüzumlu malzemeler: 1 adet ince dilimlenmiş limon, 1 adet dilimlenmiş bilye limonu, 2 adet orta boy kavanoz, 10 damla uçucu okaliptüs yağı, 10 damla citronella yağı Limon Otu Yağı, 4 dal biberiye yaprağı isteğe bağlı. Lüzumlu malzemeleri temin ettiyseniz hemen yapılışına geçelim.

Sivrisinek kovucu mum nasıl yapılır: Kavanozlara aynı ölçüde limon dilimlerinden, mistek limonu dilimlerinden ilave edin ve içlerine su ilave edin. Üzerlerine yağları ilave edin ve en üstüne de ziynet olarak satılan mumlardan ilave edin. Akşam uyuduğunuzda mumu yakmanız sivrisinekleri odanızdan kovmak için yeterli gelecektir. Kesintisiz ve sivri sineksiz bir gece sizi bekliyorJ

Sivrisinekler için seçenek usuller de var.

Bunlardan birisi Sivrisinekler için lavanta ve biberiye: Karanfil, okaliptüs, nane, lavanta, biberiye gibi nebatların yağlarını bir kadeh suyun içine 1-2 damla koyarak sivrisinekleri kovma yöntemi.

Ayrıca sivrisineklerden korunmak için kolay temkinler de alabilirisiniz.

Yaz günlerinde giyeceğiniz koyu renkli elbiseler onlar için bütün anlamıyla bir sığınaktır. Sarih renkli elbiseler giymeye itina gösterin.

Terli nemli bölgeler sivrisineklerin özellikle seçim ettiği bölgelerdir. Sık sık duş alın.

Bahçe ve balkonunuzda sodyum lambaları bulundurun. Sivrisineklerin daha az gelmesini ve elektrik tasarrufu yapmanızı sağlar. Ayrıca sırçalarınıza sineklik taktırmak en basit ve pratik çözümlerden biri olacaktır.

Çay ağacı yağı, okaliptüs ve nane yağı ısırılan bölgeye sürüldüğünde kaşıntıyı birkaç saniye içinde alacaktır ve o bölgeyi süratli bir biçimde onaracaktır.

Saf vanilya da sineklerden korunma olarak kullanılabilecek usullerden birisi. Nabız noktalarına sürülen vanilya yağı bir anlamda sizi görünmez kılacak ve ısırıklardan sakınmanızı sağlayacaktır.

Yeşil limonun üstüne yerleştireceğiniz karanfiller de sinekleri konutunuzdan uzak yakalamanıza destekçi olacaktır.

Evinizin sırça kenarlarına fesleğen ve lavanta saksıları yerleştirin. Fesleğen ve lavantanın sivrisinekleri kovucu natürel tesiri vardır.

Kaynak: http://www.bayanlarbilir.com/sivrisinek-kovucu-mum-nasil-yapilir-6913

Bir cevap yazın