Sofranıza asla almamanız gereken besinler

ABD’de besin güvenliği mevzusunda otorite kabul edilen Environmental Working Group, sıhhatli beslenmek ve beden sıhhatinin sıradan balansını devam ettirebilmesi için sofranızdan uzak yakalamanız gereken gıdaları söyledi. İşte Environmental Working Group’a göre sofranıza asla almamız gereken gıdalar…

Sıhhatli bir biçimde beslenmek ve bedenin sıradan bir balansta devam edebilmesi için bir ekip besinlerden uzak durulması gerekiyor. İşte ABD’ de besin güvenliği mevzusunda otorite olarak kabul edilen Environmental Working Group’un söylediği o besinler…

 1. Margarin

  Üzerinde tamamen nebatsal bir yağ olduğu ve 0 mg kolesterol kapsadığı yazsa da, margarinler kalp damar sıhhatini tehdit ederler.

 2. Jelibonlar ve şekerlemeler

  Jelibon başta Mide kanseri olmak üzere bir hayli kanser cinsini tetikleyen, maddeler içerir.

 3. Mikrodalgada pişen patlamış mısır

  Araştırmaya göre mikrodalga fırında hazırlanması halinde kutudaki bazı sıhhate hasarlı maddeler patlamış darıya karışıyor.

 4. Organik olmayan yumurtalar

 5. Paketlenmiş olarak satılan bisküviler

  Bisküvinin ömrünü uzatmakhomojen bir yapı sağlamakhoş bir görüntü sağlamaküzere usumuzun almayacağı kimyevi katkılar kullanılmaktadır.çoğunlukla nişasta bazlı şeker başka bir deyişle fruktoz şurubu kullanılmaktadırYüksekfruktozun ise son araştırmalarda obeziteye yol açtığıpankreas ve karaciğer kanserlerini tetiklediği ortaya çıkmıştır.

Bir cevap yazın