Sofranıza asla almamanız gereken besinler

ABD’de gıda güvenliği konusunda otorite kabul edilen Environmental Working Group, sağlıklı beslenmek ve vücut sağlığının normal dengesini devam ettirebilmesi için sofranızdan uzak tutmanız gereken yiyecekleri açıkladı. İşte Environmental Working Group’a göre sofranıza asla almamız gereken yiyecekler…

Sağlıklı bir şekilde beslenmek ve vücudun normal bir dengede devam edebilmesi için bir takım yiyeceklerden uzak durulması gerekiyor. İşte ABD’ de gıda güvenliği konusunda otorite olarak kabul edilen Environmental Working Group’un açıkladığı o besinler…

 1. Margarin

  Üzerinde tamamen bitkisel bir yağ olduğu ve 0 mg kolesterol içerdiği yazsa da, margarinler kalp damar sağlığını tehdit ederler.

 2. Jelibonlar ve şekerlemeler

  Jelibon başta Mide kanseri olmak üzere birçok kanser türünü tetikleyen, maddeler içerir.

 3. Mikrodalgada pişen patlamış mısır

  Araştırmaya göre mikrodalga fırında hazırlanması halinde paketteki bazı sağlığa zararlı maddeler patlamış mısıra karışıyor.

 4. Organik olmayan yumurtalar

 5. Paketlenmiş olarak satılan bisküviler

  Bisküvinin ömrünü uzatmakhomojen bir yapı sağlamakgüzel bir görüntü sağlamaküzere aklımızın almayacağı kimyasal katkılar kullanılmaktadır.çoğunlukla nişasta bazlı şeker yani fruktoz şurubu kullanılmaktadırYüksekfruktozun ise son araştırmalarda obeziteye yol açtığıpankreas ve karaciğer kanserlerini tetiklediği ortaya çıkmıştır.

Bir Cevap Yazın