Soğanın 16 Rehabilitasyon Edici Kullanımı

Soğan hemen hemen her mutfağın esas taşıdır. Bir Hayli değişik yemeğin tadına lezzet katıyor ve netlikle salatada harikulade oluyor.

Ancak soğanların sıhhat alanında bir hayli afallatıcı faydasına sahip olduğunu öğreniyor muydunuz?

1.Öksürük tedavisi

Alerjilerden soğuk algınlığına kadar her çeşit öksürük, can sıkıcı, rahatsız edici olabilir. Ancak, soğan kullanmak öksürüğünüzü rahatlatmaya destekçi olabilir.

Ne yapmalı

Bir soğanı ceddip dilimler halinde kesin.

Her dilimin üzerine bir yemek kaşığı esmer şeker koyun ve bir saat süresince üzerini kapatın. Öksürükten kurtulmak için günde bir veya iki kere bir dilim harcayın. Soğandaki kükürt öksürüğe neden olan mikropları öldüren anti-bakteriyel özelliklere sahiptir.

Kükürtün ayrıca zehirli maddelerin bedenden atılması için detok tesiri vardır. Soğanın Anti-enflamatuar özellikleri, bir öksürük ile ilişkili sızı ve cerahati eksiltmede yararlıdır.

2.Saç dökülmesi eksiltmek

Saç dökülmesi bir hayli erişkin için bir problemdir, ancak soğan bu meseleye destekçi olabilir.

Saçınızda soğan kullanımı kolaydır:

Bir soğanı suyla kaynatın ve o suyu şampuan evveli durulama suyu olarak kullanın. Sonrasında devireme ve bakım yapılması kokuları giderir.

Soğanın antimikrobiyal özellikleri, kepeklenmeyi durduracak ve saç uzamasını teşvik edecek, antioksidanlar ise saç dökülmesini durduracak ve daha eforlu ve daha dolgun hale gelmesine destekçi olacaktır.

3.Göğüs tıkanıklığı

Soğan göğüs tıkanıklığına natürel bir çözüm sunuyor.

Ne yapmalı

Bir soğanı ezin ve bir macun yapmak için hindistancevizi yağı ilave edin. Göğsünüzü macunla kaplayın ve bir bez ile örtün. Soğanın verdiği buğu, göğsünüzdeki öksürüğe neden olan mukusun rahatlatılması için balgam söktürücü olarak işe yarayacaktır.

Ayrıca, soğan natürel bir antibiyotiktir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

4.Kulak enfeksiyonu sızılarını azaltın

Bir soğanı doğrayın ve ince bir çorabın içine koyun. Çorabı kapalı tutun. Çorapları kulağınıza takın ve bir şapka, bandana veya fular ile yerine oturtun. Acı geçene kadar vazgeçin.

5.Huysuz bir bebeği sakinleştirmek

İlk olarak, suya doğranmış sarı bir soğanı kaynatıp soğan çayı yapın. Çayın soğumasını bekleyin, ardından suyu süzün.

Bebek kendini iyi sezene kadar her saatte bir çay kaşığı soğan çayını verin. Soğanlar, adaleleri hafifleten ve sindirimi tertip eden özelliklere sahiptir.

6.Haşere ısırığını iyileştirme

Bir haşere ısırığına bir parça soğan veya bir ölçü taze soğan suyu koyun. Bir soğanın anti-enflamatuar özellikleri, ısırmanın neden olduğu cerahati ve acıyı azaltır.

7.Kesikler ve sıyrıklar

Kesiklerin iyileşmesine destekçi olmak için soğanın ince çeperini kullanın.

Cilt pıhtılaştırıcıdır ve süratli bir biçimde kanamayı durdurmaya destekçi olur. Anti-enflamatuar özellikler yaranın iyileşmesine destekçi olurken, antimikrobiyal özellikler enfekte olmasını önler.

12.Boğaz ağrısı

Soğanla karıştırılan bal, boğaz sızısından kurtulmayı sağlar. Birkaç soğanı kesin ve üzerine bal ilave edin. Kapalı bir kapta birkaç saat bekletin. Boğaz sızısını eksiltmek için iki-üç saatte bir bir kaşık yiyin.

13.Mide Bulantısını Kesme

Bir soğanı rendeleyin ve soğan suyunu çıkarmak için tülbentten geçirerek sıkın. Nane çayı demleyin ve soğumaya vazgeçin.

Soğan suyundan iki çay kaşığı alın ve beş dakika bekleyin.

Sonra iki çay kaşığı nane çayı için. Kusmayı vazgeçene kadar bunu tekrarlayın.

14.Havayı temizleme

Soğanların eforlu bir kokusu vardır ancak afallatıcı bir biçimde havayı gerçekten arınabilirler. Bir soğanı ikiye ayrılın ve bir odaya vazgeçerek vazgeçin. Soğan bakteri ve virüsleri emerek havayı temizler.

15.Yanıklar rehabilitasyon etme

Yanıklara azıcık taze soğan sürün aynı zamanda soğan güneş yanıkları enfeksiyonunu önler. Sülfürik bileşikler cilt yenilenmesini süratlendirecek ve sızı ile kızarıklığı azaltacaktır.

16.Ateşi düşürmek

Soğanların ateşi düşürmeye nasıl destekçi olabileceği ise:

Bir soğanı ince dilimler halinde kesin.

Ardından, ayağınızın altına azıcık hindistancevizi yağı sürün ve ince dilimleri iki ayağınızın kemerine uygulayın.

Ayağınızı plastik bandaja sarın ve bir çorapla örtün. Soğan, gece süresince bedenden zehirli maddeleri, bakterileri ve hastalıkları atacaktır.

Soğan için sizin bildiğiniz bir kullanım var mı ? lütfen bizimle paylaşın

Bir cevap yazın