Sperm Sayısını Arttırıyor, Kısırlığı Önlüyor

Sperm sayısını arttırmanın yolu

Erkeklerin sperm sayısı her geçen gün azalıyor. Uzmanlar böyle devam ederse insan ırkının yavaş yavaş tükeneceğini söylüyor. Ancak endişelenmeyin. Sperm sayısını arttırmanın etkili bir yolu var.

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırma sonucunda, son 40 yılda erkeklerin sperm sayısının yarıya indiğini ve bunun en büyük sebebinin stres olduğu açıklanmıştı. Bu şekilde devam ederse insan ırkı gelecek yıllarda her geçen gün biraz daha azalacak.

Fakat uzmanlar sorunu tespit ettikleri gibi çözümünü de hemen buldular. Buna göre sperm sayısını arttırmanın yolu daha fazla su teresi tüketmekten geçiyor. Çünkü su teresi stres seviyesini büyük oranda azaltıyor.

Yapılan testler sonucunda su teresinin vücudun baskı ve gerilime tepkisini azaltarak stresi önlüyor; böylece sperm sayısının azalmasını engelliyor.

Kötü beslenme koşulları ve obezitenin de sperm sayısının eksilmesinde etkili olduğu düşünülüyor. Daha fazla su teresi tüketmek bu soruna da çözüm oluyor. Ayrıca su teresi zengin bir C ve E vitamini kaynağı. Sperm sayısının korunmasında bu vitaminler etkili rol oynuyor.

Bir Cevap Yazın