Tansiyon Düşüklüğüne Ne İyi Kazanç

Daha Fazla Su: Bedenin ihtayacı olduğu kadar su harcamamak tansiyona neden olabilir. Kumpaslı olarak su harcamak düşük tansiyon problemlerini ortadan kaldırabilir.

Sıhhatlı Giyim: Bacaklarda varis, ayaklarda şiş ve sızılar tansiyonu etkileyebilir, bunun yanında bir de sıhhatsiz ayağı veya bacağı sıkan çorap, pantolon gibi giyisiler giymek düşük tansyona neden olabilmektedir.

Bundan dolayı, bacak, ayak veya bedeninin öteki kısımlarında şiş ve bezneri meseleler olan şahıslar daha rahat ve sıhhatli kıyafetler giymelidirler.

Stres: Ansızın yaşanan yeis, stres, bunalım gibi psikolojik meselelerde tansiyonun düşmesine nedne olabilri, bu vaziyetlerde tıbbi takviye istemek en doğru çözüm olacaktır.

Bunlar düşük tansiyona karşı alınacak ve hiçbir tehlike taşımayan fiziki ihtiyatlarıdır, bunların yanında bazı yiyecekler ve gıdalar tansiyon düşüklüğüne bereketli olabilir, özellikle binlerce yıldır seçenek rehabilitasyon usulleri olan nebatsal rehabilitasyon usulleri için;

Tuzlu Su:  Tuzda bulunun sodyum kan basıncını çoğaldırır, böylece düşük tansiyon seviyesinin dengelenmesini sağlar. Yalnız fazla ölçüde tuz kullanımından kesinlikle kaçınmalısınınız, tansiyonu düşürmek isterken öteki sıhhat meselelerine neden olabilir.

Kahve:  Kahve, çikolata düşük tansiyonun geçici olarak yükselmesine dayanakçı olabilir. Sık sık tansiyonu düşenler sabahları günde bir bardak kahve ile başlayabilirler.  Kafeinin fazla harcanması hasarlı olabilir bundan dolayı tek seçeneğiniz kahve olmalalı.

Üzüm: Üzüm natürel olarak hipotansiyon rehabilitasyonu için harikulade ananesel tadavi metodu olarak kabul edilir. Güne yayarak vasati 30-40 üzüm, kuru üzüm yemek düşük tansiyona iyi gelebilir. Bunun yanında 3-4 badem veya 10-15 kuş üzümü ekleyebilirsiniz.

Fesleğen: C vitamini, magnezyum, potasyum, ve pantotenik asit açısından zengin olduğu için düşük tansiyona verimlidir. Bunun yanında zekasal faaliyetleri arttırır ve aklı açar.

Meyan Kökü:  Meyan kökü düşük seviyelerdek tansiyonun dengelenmesi için en tesirli seçenek rehabilitasyon olarak gösterilir. Ayrıca, kronik bitkinlik belirtiyi rehabilitasyonunda tesirlidir.

Pancar Suyu:  Ham pancar suyu yüksek ve düşük tansiyonun dengelenmesine dayanakçı olmaktadır. Bir hafta süresince günde bir bardak pancar suyu içmek düşük tansiyonun dengelenmesini sağlayabilir.

Badem ve Süt:  Akşam uyumadan evvel bir bardak suya 5-6 tane badem koyun ve sabaha kadar bekletini sabah bademleri alın ve iyice öğüterek sıcak süte katarak için. Tansiyonun dengelenmesine dayanakçı olacaktır.

Biberiye: Biberiye asap sistemini uyarır ve kan dolayışımının çoğalmasını sağlar. Kumpaslı olarak az ölçülerde alınan biberiye, düşük tansiyon meselelerinin ortadan klakmasına dayanakçı olabilir.

Havuç Suyu: Azıcık bal karıştırılarak içilen bir bardak havuç suyu düşük tansiyonun yükselmesini sağlayabilir. Düşük tansiyon için kullanılan tesirli yönetmlerden birisidir.

Limon Suyu:  Limon suyu düşük tansiyo yanında yüksek tansiyonada dayanakçı olur. Düşük tansiyon için azıcık tuz ve şeker karıştırılarak içilmesi düşük tansiyona anlık fayda sağlayabilir.

Bir cevap yazın