Tarçınlı Su ile Zayıflama Perhizi

Gülben Ergen ve Demet Akalın başta olmak üzere bir çok şöhretli ad hayranlarına zayıflamak için çok sıhhatli ve verimli olan tarçınlı su harcamalarını öneriyor. Gün içinde bol su içmenin zayıflamaya olan tesirini zati herkes biliyor.

Bir de buna çubuk tarçının zayıflamayı desteklemesi ilave edildiğinde kilo vermek çok daha basit ve sıhhatli hale gelebiliyor.
Bol su içmek kilo vermek isteyenlere tam diyetisyenler tarafından öneri edilen ve günlük olarak tüketimi en az 2 litre kiloya orantılı olarak bu ölçü değişkenlik gösterir olması gereken hayat kaynağı bir akışkandır. Suyun tüm bu bereketlerinin üzerine zayıflatıcı tesirli tarçınla karıştırılarak harcanması kilo vermek isteyenler için eşsiz bir seçim olacaktır. Kilo vermek için tarçınlı su içilmesi öneri edilse de, unutulmamalıdır ki tarçın tek başına zayıflamaya katkı sağlayamaz. Perhizlerde yalnızca size takviyeci olur, perhizleri takviyeler ve zayıflamanıza sürat kazandırır.

TARÇININ ÖZELLİĞİ VE ZAYIFLAMAYA OLAN TESİRİ; İçeriğinde bol ölçüde antioksidan bulunan tarçının tek başına kilo verdirme özelliği yoktur fakat kan şekerini başka bir deyişle şekerin -kanımızdaki glikoz- hücrelerce işlenmesini sağlayan insülin hormonunu dengeleyerek perhizinizi takviyeler.

Her gün tarçınlı su içtiğinizde size ne gibi bereketleri olur? İşte tarçınlı suyun tesirleri;
1 – Kan şekerinin beden tarafından daha iyi işlenmesini sağlar,

2 – Yağ yakıcı özelliği sayesinde bedenin enerji kaynağı olan yağ ambarlarını daha iyi kullanmasını takviyeler,

3 – Tokluk hissi verir, daha geç acıkmanızı sağlar.

ÖNEMLİ HATIRLATMA: Tarçına ek olarak kök zerdeçal, zencefil, defne yaprağı, karanfil ve elma dilimleri de ilave edilebileceğini unutmayın. Hepsi sıhhat dolu yağ yakıcı verimli bitkilerdendir.

TARÇINLI SU NASIL HAZIRLANIR?
Gereken Malzemeler;

– 3-4 adet çubuk tarçın

– İsteğe göre bir ölçü karanfil, kök zencefil, defne yaprağı, kök zerdeçal, dilimlenmiş elma

– 5 bardak su

Yapılışı; Tarçın ile suyu takribî 10 dakika kadar kaynatın. Ocağı kapatmaya yakın isteğe göre karanfil, zencefil, zerdeçal veya defne yaprağı ilave edebilirsiniz. Soğuduktan sonra buz dolabına koymayın, oda sıcaklığında harcanması önerilir gün içerisinde harcayın. Tat vermesi emeliyle damak zevkinize göre içmeden evvel limon da ilave edilebilir. Tarçınlı su sizi dana enerjik sezdirecek ve daha geç acıkacaksınız.

Gülben Ergen ve Demet Akalın tarçınlı su perhizine başladıkları ilk 15 günde takribî 5 kilo zayıfladıklarını aktarmışlar, çubuk tarçın ve suyun bu olağanüstü bereketini de hayranlarına önermişlerdi.

Bir cevap yazın