Tatilde Spor Salonuna Gitmeden Zayıflamanın Yollarına Söylüyoruz!

Tatil bize yalnızca dinlenme fırsatı veren bir etkinlik değil, aynı zamanda da yeni yerler görmek, yeni insanlarla tanışmak için ve hoş resimler çekilmek için sunulan bir fırsat. Aynı zamanda, tatil bedeninizi şekle sokmak için şahane bir zaman dilimidir. Şahane bir bedene sahip olabilmeniz için hazırladığımız bu içeriğimizi sonuna kadar okuyun ve işe geri döndüğünüzde insanlar size gıpta etsin. Hem kumsalda güneşlenmeyi hoşlananlar hem de etkin okuyucularımız bu içeriğimize bayılacak.

Bilge Cafe olarak bu egzersizleri test ettik ve onayladık. Ardından size sunmaya karar verdik.

Et Yerine Deniz Mahsulleri Harcayın

Et mahsulleri yerine deniz mahsullerini seçim eden bir akım var. ismi de pescatarianism. Bu akımı takip eden insanlar et harcamak yerine deniz mahsullerini esas protein kaynağı olarak kullanıyor. Ancak zorunlu beslenme kumpasını oluşturmadan tamamen et yemeyi vazgeçmenizi nasihat etmiyoruz.

Tatildeyken, tavuk ve et mahsulleri yerine deniz mahsüllerini seçim edin. Şayet deniz kenarında bir yerdeyseniz bunu yapmanız oldukça basit. Bu beslenme kumpasına geçerek oldukça hoş kilo vermek gayet muhtemel.

Düzenli Yürüyüş Yapın

Yürümek, sıhhatiniz için bereketlidir, bunu öğrenmeyen olduğunu sanmıyoruz. Şayet yürüyüşlerinizden maksimum fayda almak istiyorsanız, tekliflerimize kulak verin!

Başınızı kaldırın ve düz yürüyün!

 • Ayağınızı bilekten hareket ettirmeye mücadele edin. Yerden en son parmaklarınız kalksın.
 • Kollarınızı attığınız adımın ters olan denk gelecek biçimde sallayın.
 • Günde en az 30 dakika yürüyün. Bu vakti 45 dakikaya çıkarabiliyorsanız çok daha iyi. Şayet tabiat yürüyüşlerini, sahilde dolaşmayı veya kent turlarını beğeniyorsanız bunu basitlikle hakikatleştirebilirsiniz. Hem içinde bulunduğunuz yerin neşesini tamamiyle çıkarabilir, hem de sıhhatli bir zaman geçirebilirsiniz.

İçeceklerinizi Taze Meyve/Sebze Suyu ve Hindistan Cevizi Sütü ile Değiştirin

Tatildeyken kilo vermenin en lezzetli yolu budur. Gazlı meşrubatlar veya içki harcamak yerine taze meyve/sebze suları harcayın. Farkı hemen kavrayacaksınız. Şayet en tesirli biçimde bu usulü uygulamak istiyorsanız, tekliflerimize kulak verin:

 • Meyve suyunu posasıyla birlikte harcayın.
 • Her yemekten 20 dakika evvel meyve suyu harcamaya itina gösterin. Bu biçimde açlığınızı yatıştırır ve yemekte daha az yersiniz. Ayrıca tüm zorunlu vitaminleri de bedeninize alırsınız.
 • Maydanoz, salatalık ve sebzelerin sularını harcamaya itina gösterin. Kişniş ve fesleğen hariç bu nebatlar sizi acıktıracaktır. Ayrıca birden yüklenmemenizi de nasihat ediyoruz. Sindirim sisteminizin yeni perhize alışmak için zamana gereksinimi var.
 • Yeni baharatlar kullanmaktan çekinmeyin. Özellikle tarçın ve karabiber metabolizmanızı süratlendirir. Sebze ve baharatlar ile hazırlanmış bu sular sizlere apayrı bir dünyanın kapılarını aralayacak!
 • Kolili meyve suları harcamayın. Muhtemel olduğunca taze bunalmış olanları seçim edin. Böylece sıhhatli beslenirsiniz.

Kumdan Faydalanın

Kumda müddet geçirmek, kilo vermek için şahane bir yoldur. Kumsalda voleybol oynayabilir, dostlarınızla birbirinize frizbi fırlatabilirsiniz. İki şahıs olsanız dahi, voleybol oynayabilirsiniz ve kumda hareket etmek daha güç olacağı için daha fazla efor sarf edersiniz ve farkında dahi olmazsınız. Benzersi kumsalda koşmak için de geçerli.

20 Dakikadan Daha Fazla Yüzün

Yüzmenin 20. Dakikasından sonra kalori yakmaya başlarsınız. Yüzmeyi muhtemel olduğunca faydalı hale getirmek için şu tekliflerimizi dikkate alın:

 • En az yarım saat süresince yüzmeye çalışın. 600 – 750 metre gidip gelmek nasihat edilir. Ancak daha başlangıç seviyesinde bir yüzücüyseniz, 100 metre süresince de yüzebilirsiniz. Yalnızca ehemmiyetli olan, yüzerken ara vermemeniz gerekiyor.
 • 23 – 28 derece ideal deniz suyu sıcaklığıdır.
 • Yüzerken tek bir tarzda yüzmeyin. Kelebek, kulaç, sırtüstü gibi farklı teknikler deneyin.

Suda Egzersiz Hareketleri Yapın

Suda egzersiz yapmak oldukça tesirli bir usuldür ve deniz veya havuzda olmanız bir şeyi değiştirmez. Şimdi vereceğimiz egzersizleri her suya girdiğinizde uygulamaya çalışın.

 • Boyun hizanıza kadar gelen suda dik durarak başlayın. Ellerinizi öne uzatın ve ayaklarınızla ellerinize dokunmaya çalışın. Her bacağınız için 10 – 15 tekerrür yaparak 3 set zamanınca uygulayın.
 • Olduğunuz yerde koşun. Ayaklarınız kalçanıza çarpsın ve koşarken kesinlikle kollarınızı sallayın. 10 dakika süresince devam edin.
 • Sırt üstü yatın ve elleriniz suya doğru baksın ve dizlerinizi göğsünüze çekin. Karın adaleleriniz için şahane bir egzersiz yapıyor olacaksınız. 10 – 12 tekerrür ile 3 set zamanınca uygulayın. Şayet çok güç geliyorsa her bacak için ayrı uygulama yapın.
 • Kollarınızı bedeniniz çevresinde hareket ettirerek dalgalar oluşturun. 5 – 10 dakika süresince sürdürün.
 • Egzersizinizi suda zıplamalar yaparak bitirin. Zıplarken ellerinizi yukarıya kaldırın. 15 – 20 tekerrürlü 3 set halinde uygulayın.

Umarız ki bu uygulamalar yaz aylarında forma girmenizi sağlar. Sizin kilo vermek için nasıl usulleriniz var? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir cevap yazın