Tırnağınıza Bakın Nasıl Biri Olduğunuzu Bilin

Herkesin tırnakları birbirinden değişik. Kimileri uzun ve yuvarlak, kimileri kısa ve kare.

Ancak tüm tırnak formlarının nihayetinde eşsiz olmasına karşın, ortada yedi genel tip var.

Ancak tırnağınızın biçiminin kişiliğiniz ve şahsiyetiniz hakkında ayrıntıları gösterebileceğini öğreniyor muydunuz?

 

1. Uzun tırnaklar

Tırnaklarınız en iyi biçimde uzun ve dikdörtgen olarak belirlenebilirse, muhtemelen etkin bir karaktere ve akla sahip sosyal bir şahıssınız. Yeni şeyler bilmek ve yeni insanlarla tanışmak olsun, haber tecrübesine sahip olmayı ve ufkunuzu genişletmeyi hoşlanıyorsunuz.

İşe gelince, “iki kere ölç, bir kere kes” cinsinden birisin. Detay odaklısınız, her zaman dikkatli bir biçimde düşünürsünüz ve işleri halletmek için azıcık lekeli olmanın sizce mahzuru yoktur.

2. Geniş tırnaklar

Tırnaklarınız geniş ve düz ise, kuşkusuz algısal ve analitik bir bireysinizdir. Konuşmadan evvel düşünmek için her zaman dikkatli olursunuz. İnsanlar genellikle öneri ve zekice gözlemleriniz için size yönelir. İyi bir şahsiyet yargıcısın ve içgüdülerine güveniyorsun.

Zira siz statik bir insansınız, bir şeyler inşa etmeyi hoşlanıyorsunuz. Bir şeyleri yaratmayı ve sıkı çalışmanızın karşılığını almanın tadını çıkarmayı hoşlanıyorsunuz. Tasarım üzerinde işlevselliğe değer katıyorsunuz.

3. Yuvarlak tırnaklar

Tırnaklarınız kısa ve yuvarlak olarak belirlenebilirse, muhtemelen sansasyonel bir havası olan yaratıcı ve kararlı bir insansınız. Cümbüşlü ve coşku yaratan eforlu bir karakter sergiliyorsunuz ve insanlar size çekiliyor. Hakikat bir sadık dostsun ve beğendiklerini gözetmek için her şeyi yaparsın.

Güçlükleri beğeniyorsun. Serüvenci, yiğit. Kimileri sana inatçı diyor. Ama bu yalnızca ne istediğini bildiğinden kaynaklanıyor!

4. Dikdörtgen

Tırnaklarınız denkse, iki ayağınızın üzerinde durmayı öğrenirsiniz ve çok çalışırsınız. Mesullüklerini hafife almayan natürel bir lidersin. Çoğu zaman ehemmiyetli vazifelerde öne atılıyorsun zira insanlar sizi güvenebileceklerini öğreniyorlar. Yaptığın her şeyi titizlikle yapıyorsun.

Kısayolları ve çözümleri seçim etmezsiniz ve işi yapmak için ne gerekiyorsa yapmaya her zaman hazırsınızdır – ama bu nasıl eğleneceğinizi öğrenmediğiniz anlamına gelmez. Hakikat bir atom karıncasınız.

5. Üçgen

Tırnaklarınız sivri ve hafif üçgen mi? Şayet öyleyse, muhtemelen her zaman ne istediğini öğrenen yiğit ve kararlı bir insansın. Sen istekli ve inatçısın. Kimileri size bir ateş çubuğu diyor, ama bununla bir problemin yok. İstediğiniz bir şey görürseniz, sormaktan korkmazsınız.

İşyerinde  Yeni bir projeye başlamadan evvel her zaman değişik açılardan düşünürsünüz ve başlama zamanı geldiğinde meseleleri süratli ve basit bir biçimde çözersiniz.

6. Oval

Tırnaklarınız uzun ve oval ise, muhtemelen yaratıcı bir insansınız. Tabiattan esin almak istersiniz. Tabiattaki Hoş şeylerle çevriliyken çok mutlu olursun. Şefkatli ve soğukkanlı, insanlar yaşamları çok yoğunlaştığında ve gevşemeleri gerektiğinde size kazançlar.

Kimileri çok fazla üstlendiğinizi söyler, ancak hakikat şu ki, hoşlandığınızla projelere dalmaktan zevk alırsınız – özellikle bunlar başkalarına takviyeci olabilirse. Tüm kalbinizle hoşlanmayı ve istekle takviye etmeyi hoşlanıyorsunuz. Gönülden her şeye girersiniz.

7. Eşsiz tırnak etleri

Eşsiz veya belki de kumpassız tırnak etlerinden var mı? Bu, yaşamayı seçim ettiğiniz anlamına kazanç. Bu felsefe, giydiğiniz giysilerden ve yaşadığınız konuttan, dinlediğiniz müziğe ve yediğiniz yemeklere kadar her şey için geçerlidir. Veba gibi basmakalıptan kaçıyorsunuz. Siz rengarenk ve eşsizsiniz ve insanlar değişik ve cümbüşlü bir şeyler yaşamak istediklerinde size kazançlar.

Azıcık gerici görünebilir, ancak sloganınız “Hem oynayın, Hem çalışın” olacaktır. Eğlenirken her şeyin daha basit ve daha galibiyetli bir biçimde yapıldığını öğreniyorsunuz, bu surattan çalışırken bunu uyguladığınızdan hiç sıkılmazsın.

Daha fazla insan tırnak tipinin ne anlama geldiğine bir göz atmaktan beğenir, bu surattan lütfen dostlarınla ​​Facebook’ta paylaş 🙂

Bir cevap yazın