Toprağa Ham Yumurta Ektiğinizde Olanı Görünce Gözleriniz Sarih Kalacak

Bahçesinde veya saksısında meyve sebze ve çiçek yetiştirenler nebatların yararını çoğaldırmanın zorluğunu öğrenirler. Genellikle nebatların yararını çoğaldırmak için muhtelif tarımsal ilaçlar ve cinsli kimyeviler kullanılır. Ancak bir yumurta ile artık yetiştirdiğiniz sebze ve meyvelerden kat kat fayda alacaksınız.

Üstelik tek yapmanız gereken nebatları ekerken kullanacağınız topraklara ham yumurta ekmek.

Yumurta kabuklarının kapsadığı kalsiyum ve muhtelif mineraller toprağa fazla ölçüde mineral sağlıyor.

Toprağın altına vazgeçeceğiniz ham yumurta sayesinde toprağınız hem mineral kaynağı olacak, hem ektiğiniz nebatların köklerinin çürümesini yasaklayacak hem de, ekmiş olduğunuz sebze ve meyvelerin faydalılığını büyük miktarda çoğaldıracaktır.

Gelelim bu harekâtın nasıl yapıldığına… İlk olarak nebatınızı ekeceğiniz toprağı seçmelisiniz. Daha sonra ham yumurtanızı toprağa koyup üzerine toprak serpin.

Yumurtanız çürümeye başladıkça toprağınız mineral ambarı olacaktır. Bu harekâtı bozulmuş yumurtalardan yapmak daha iyi netice verecektir.

Profesyoneller tarafından uygulanan bu usul daha sonra bahçesinde sebze, meyve ve çiçek yetiştiren insanlar tarafından da uygulanmaya başlandı. Ve çok iyi neticeler alındığı söyleniyor. Profesyoneller bunu muz kabukları ile de sınıyorlar. Dilerseniz sizde aynı usulle sınayabilirsiniz.

Sınadıktan sonra tek yapmanız gereken nebatlarınızın yararını izlemek.

Bir cevap yazın