Topuk Çatlağı Ve Mantar İçin Doğal Tedavi Yöntemi

Ayaklar vücudumuzun en önemli alanlarından biridir. Birçok kişi doğru bakım yapmadığından ayaklarda çatlak ve mantar oluşur. Özellikle kadınlar için önemli bir bölümünü oluştururlar. Sizlere önereceğimiz doğal tarifler ile ayak sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Yalnızca İki Malzeme İle Topuk Çatlakları ve Mantar’dan Kurtulun!

Tedavi yöntemi oldukça basit. Ama öncesinden çatlak ve mantar neden oluşur ona bakalım.

Ayak mantarlarının görülme sıklığı, nemli ve aynı zamanda banyo ve yüzme havuzu gibi kamuya açık alanlara maruz kalındığı zaman mantar çıkabilir. Bunun yanında ayakkabı ve sentetik çorapların kullanımından kaynaklanmaktadır. Çatlaklar ise kuru ve hassas ciltlerde olur. Özellikle ayakta çalışan kimselerde daha fazla görülür.

Evinizde hazırlayabileceğiniz süper basit ve hızlı bir çare ile çatlaklardan ve ayak mantarından nasıl kurtulabileceğinize hayret edeceksiniz. Size öğreteceğimiz bu çare çok basit, yalnızca iki malzemeye ihtiyacın olacak ve en iyisi çok düşük bir maliyetle mükemmel sonuçlar elde edeceksin. Bu yüzden dikkatli ol ve kullanmayı sakın ihmal etme.

Topuk Çatlakları ve Mantar İçin Doğal Tedavi

Gereken Malzemeler

  • Bir adet limonun suyu.
  • Beş adet aspirin.

Yapılışı

Bu karışımı hazırlamak çok basit, yalnızca aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekiyor:
  • Önce aspirinleri toz haline gelene kadar öğütün.
  • Bir kabın içinde tercihen camdan olan kabın içine limon suyu ve aspirin tozunu dökün
    Macun kıvamına gelene kadar karıştırın.

Nasıl Kullanılır

Uygulaması da oldukça basit ve kolay bir yöntem

  • Öncelikle ayaklarınızın iyi temizlenmesi önemlidir, bu nedenle olabilecek kirleri gidermek için uygun bir şekilde yıkayın.
  • Bundan sonra, hazırladığınız macunu biraz uygulayın ve etkilenen bölgede 30 dakika boyunca kalmasını sağlayın. Daha sonra tercihen bol sıcak suyla yıkayın.
  • Mantar ve çatlaklarınızı dairesel hareketlerle ovun ve pomza taşı yardımı ile ölü olan cildi yok edin. Pomza taşı sert alanı yumuşatır.
  • Sıcak suyla tekrar yıkayın ve ayaklarınızı iyice kurutun.

Tedavi bittikten sonra ayağınızı bir nemlendirici ile nemlendirmenizi öneririz; ayaklar kuruluğa maruz kalma eğiliminde olduğundan, günlük olarak krem sürmeye alışın.

Daha iyi sonuçlar almak ve daha hızlı olabilmek için bu tedavi haftada iki veya üç kez tekrarlanmalıdır; bu, estetik olarak ayaklarınızı etkileyen bakteri mantarların çoğalmasını önleyerek, kaşıntı ve kötü koku gibi rahatsızlıkları giderir.

Son olarak, doğal malzemelerle yapılmış bir ayakkabı kullanmayı unutmayın. Pamuklu çorap kullanın ve her şeyden önce ayağınıza dikkat edin, onları temizleyin.

Bir cevap yazın