Topuk Çatlağı Ve Mantar İçin Natürel Rehabilitasyon Yöntemi

Ayaklar bedenimizin en ehemmiyetli alanlarından biridir. Bir Hayli birey doğru bakım yapmadığından ayaklarda çatlak ve mantar oluşur. Özellikle bayanlar için ehemmiyetli bir kısmını oluştururlar. Sizlere önereceğimiz natürel tanımlar ile ayak meselelerinizden kurtulabilirsiniz.

Sadece İki Malzeme İle Topuk Çatlakları ve Mantar’dan Kurtulun!

Rehabilitasyon usulü oldukça kolay. Ama evvelinden çatlak ve mantar neden oluşur ona bakalım.

Ayak mantarlarının görülme sıklığı, nemli ve aynı zamanda banyo ve yüzme havuzu gibi kamuya sarih alanlara maruz kalındığı zaman mantar çıkabilir. Bunun yanında kundura ve sentetik çorapların kullanımından kaynaklanmaktadır. Çatlaklar ise kuru ve duyarlı ciltlerde olur. Özellikle ayakta çalışan kimselerde daha fazla görülür.

Evinizde hazırlayabileceğiniz süper kolay ve süratli bir derman ile çatlaklardan ve ayak mantarından nasıl kurtulabileceğinize hayret edeceksiniz. Size öğreteceğimiz bu derman çok kolay, sadece iki malzemeye lüzumun olacak ve en iyisi çok düşük bir maliyetle muhteşem neticeler elde edeceksin. Bu surattan dikkatli ol ve kullanmayı sakın önemsememe etme.

Topuk Çatlakları ve Mantar İçin Natürel Rehabilitasyon

Gereken Malzemeler

  • Bir adet limonun suyu.
  • Beş adet aspirin.

Yapılışı

Bu karışımı hazırlamak çok kolay, sadece alttaki adımları takip etkeniz gerekiyor:
  • Evvel aspirinleri toz haline gelene kadar öğütün.
  • Bir kabın içinde tercihen sırçadan olan kabın içine limon suyu ve aspirin tozunu dökün
    Macun kıvamına gelene kadar karıştırın.

Nasıl Kullanılır

Uygulaması da oldukça kolay ve basit bir yöntem

  • Öncelikle ayaklarınızın iyi arınılması ehemmiyetlidir, bu sebeple olabilecek lekeleri gidermek için uygun bir biçimde yıkayın.
  • Bundan sonra, hazırladığınız macunu azıcık uygulayın ve etkilenen bölgede 30 dakika süresince kalmasını sağlayın. Daha sonra tercihen bol sıcak suyla yıkayın.
  • Mantar ve çatlaklarınızı dairesel hareketlerle ovun ve pomza taşı desteği ile ölü olan cildi yok edin. Pomza taşı sert alanı yumuşatır.
  • Sıcak suyla tekerrür yıkayın ve ayaklarınızı iyice kurutun.

Rehabilitasyon bittikten sonra ayağınızı bir ıslatıcı ile ıslatmanızı öneririz; ayaklar kuruluğa maruz kalma meylinde olduğundan, günlük olarak krem sürmeye alışın.

Daha iyi neticeler almak ve daha süratli olabilmek için bu rehabilitasyon haftada iki veya üç defa yinelenmelidir; bu, estetik olarak ayaklarınızı etkileyen bakteri mantarların artmasını önleyerek, kaşıntı ve makûs koku gibi rahatsızlıkları giderir.

Son olarak, natürel malzemelerle yapılmış bir kundura kullanmayı unutmayın. Pamuklu çorap kullanın ve her şeyden evvel ayağınıza dikkat edin, onları arının.

Bir cevap yazın