Turşu Suyunun 12 Rehabilitasyon Edici ve İşe Yarayan Kullanımı

Günümüzde, giderek daha fazla insan fermente besinleri yemenin verimlerini keşfediyor bunların başını tabiki turşu çekiyor.

Ancak turşuyu yedikten sonra kavanozda kalan turşu suyunun bir hayli şey için kullanılabileceğini öğreniyor muydunuz?

Muhtemelen lavaboya döküyorsunuz. Ancak bunu okuduktan sonra bir daha asla lavaboya dökmeyeceksiniz.

Turşu suyu nedir?

Temel olarak su, sirke limon ve tuzdan oluşur.

1. Mide Sızısını Giderir

İnanması güç gelebilir, ancak turşu suyunun asiditesi midenin PH bedelini dengeler ve midenizi daha iyi sezmenizi sağlar.

2. Sivrisinek ısırıklarını yatıştırır

Asap bozucu bir sivrisinek ısırığı mı var? Azıcık turşu suyu sürün. Turşu suyundaki sirke cildinizi yatıştırır ve kaşınmayı durdurur. Daha sonra ıslatıcı kullanmayı unutmayın, böylece turşu suyu cildinizi kurutmaz.

3. Adale krampları rahatlatır

Adale kramplarınızdan muzdaripseniz,Turşu suyu, donakaltıcı derecede yararlıdır .

Tahlilciler insanların adalelerine neden kramp girdiğine emin değiller, ancak su kaybının ve tuz yetersizliğinin adale krampının sebepleri arasında olduğu söyleniyor. Turşu suyu yüksek seviyede sodyum ve potasyum kapsar, bu sebeple, kramp girdiğinde, egzersiz yapmadan evvel bir iki turşu suyu içmek iyi bir fikir olabilir.

4. Bakırları temizler

Çoğumuzun evinde bakır mahsuller var, ancak bir müddet sonra hep yeşile dönüyorlar.

Bir bezi turşu suyuna batırın ve sonra bakırınızı onunla cilalayın. Bakırınızın ne kadar ivedi parlayacağına şaşıracaksınız.

5. Besinleri korur

Buzdolabında, bozulmadan evvel tamamlayamadığınız sebzeler var mı? Onları turşu suyuna daldırın ve bir haftadan daha uzun müddet bozulmayacaklar. Ayrıca, onlara lezzette katacaktır.

6. Mide ekşimesi yatıştırır

Bazı sınayanlara göre bir kaşık balla karıştırılmış turşu suyu mide ekşimesi rahatlatıyor.

7. Yabani otları öldürür

Turşu suyuyla yabani otların püskürtülmesi , bahçenizi arınmak için basit bir yoldur. Yalnızca asap bozucu yabani otların üzerine azıcık turşu suyu serpin ve yakında kaybolacaklardır.

8. Besinleri daha lezzetli hale getirir

Kendi salata soslarınızı yapmaktan beğeniyorsanız, sirke yerine turşu suyunu kullanmayı deneyin ve sıkıcı, daha önceki soslarınıza elveda deyin. Bazı insanlar da etleri marine etmek için turşu suyu kullanıyorlar ve neticelerinden oldukça memnunlar.

9. Güneş yanıklarını giderir

Cildiniz güneşte yandıysa, pamuk toplarını turşu suyuna daldırın ve güneş yanığı olan bölgenize sürün. Turşu suyu yanma hissini hafifletmeye dayanakçı olur, kendi güneş yanığı losyonuna sahipsiniz.

10. Ağız Kokusunu Giderir

Sirke, antiseptik özellikleri sebebiyle kokuları gidermek için uzun vakittir kullanılmaktadır. Makûs ağız kokusu bazen ağızdaki bakterilerden kaynaklanır ve turşu suyunun soluğu iyileştirdiği söylenir.

Testler bir hafta süresince her gün bir kadeh turşu suyu içmenin ağzın daha iyi koktuğunu göstermektedir.

11. Boğaz sızısı hafifletir

Boğaz sızısının geldiğini sezince, bir kaşık turşu suyu için. Sirke bir hayli ev ilaçlarında bulunur ve öksürük ilacına mukayeseyle daha tesirli, natürel bir seçenek olduğu söylenir.

Utangaç olmayın. Bu bilgiyi dostlarınızla paylaşın, böylece bu uslu fikirlerden onlardan faydalanabilir!

Bir cevap yazın