Üç Basit Malzemeyle Dökülen Saçlarınızı Geri Kazanın

Dökülen Saçınızı Geri Kazanmak İstiyorsanız 3 Basit Yöntem Kullanın

Saç dökülmenizi yasaklamak için çok kolay usulleri altta inceleyelim

Malzemeler
-2 yemek kaşığı Hint yağı
-1 yumurta sarısı
-1 yemek kaşığı bal

Yapılışı: Bir kâsenin içerisine Hint yağını, yumurta sarısını, balı iyice karıştırın. Bu yapılan karışımı ilk evvel ardından da saçlarınıza iyice sürün. Bu kürü kafanızda 2 veya 4 saat bekleterek ardından iyice yıkayın. Saç bonesi kullanarak saçınızdan akmamasını sağlayabilirsiniz. Şampuan ve saç kremi kullanarak iyice saçınızı durulayın. Bu karışımı hafta bir kere 2 ay süresince tekerrür edin. Saçlarınızda yeni saç çıkarak dökülmemesini sağlamaktadır. Bu karışımı hafta da 2 kere de yapabilirsiniz.

İşte bu 3 malzemenin nasıl destekçi olduğu;

-Yumurta sarısı: saçımızın daha süratli ve sıhhatli uzaması için yumurta sarısı aminoasitlerle, proteinlerle ve b esleyici vitaminler olarak çok zengindir. Ayrıca yumurta sarısının içerisinde bulunan biotin, saç köklerinde oluşan saç foliküllerini beslemeye faktördür.

-Hint yağı: saç dökülmelerine karşı binlerce sene kullanılan Hint yağı anti-mantar anti bakteriyel özelliği taşımaktadır. Aynı zamanda Hint yağı kıl kökü irini, kafa tenindeki mikroplarda da destekçi olmaktadır. Kafa teninde bulunan kan akımını düzenler. Saçlarımızın uzamasına destekçi olur. Bir araştırmalara göre Hint yağı kafa da oluşan yeni saçların oluşmasını 5 kata kadar çoğaldırmaktadır.

-Bal: antiseptik ve antimantırın harikulade özelliği olan mantar saçınızı ıslatıcı özelliğe sahip olarak saçın beslenmesine destekçi olmaktadır.

Bir cevap yazın