uykusuzluk

Yattığınız Odaya Bu Nebatı Koyarsanız Uykusuzluktan Ve Uyku Apnesinden Kurtulursunuz

Türkiyede bir çok şahıs geceleri geçime mevzusunda çok ciddi meseleler yaşıyor. Uykusuzluk, uyku apnesi, kabus görme ve uyku bozukluğu ise en çok yaşanan meselelerin başında geliyor.

Uyku apnesi uyku sırasında soluk alıp vermenin durması neticeyi oluşan bir rahatsızlıktır.

Beyindeki ve bedendeki oksijen beceriksizliğinden dolayı alana kazanç ve iki çeşidi vardır:

Tıkayıcı uyku apnesi OSA:

Tıkayıcı uyku apnesi obstructive sleep apnea – OSA uyku sırasında boğazdaki dokuların ve adalelerin hafifleyerek soluk yolunu tıkaması neticeyi oluşur.

Merkezi uyku apnesi:

Merkezi uyku apnesi beyinin solunumu hakimiyet eden adalelere doğru sinyaller yollamaması neticesinde ortaya çıkar. Ender olarak görülen bir durumdur.
Uyku apnesi her yaştan insanda görülebilir. Başlıca nedenleri obezite, genetik, reflü, boyun genişliğinin fazla olması, alerji, sinüs problemleri veya deviasyon sebebiyle burun tıkanıklığıdır. Erkeklerde ve 40 yaş üzeri bireylerde görülme oranı daha fazladır.

Uyku niteliğini çoğaldırmanın çok basit, pratik ve natürel bir usulü vardır. Tek yapmanız gereken alttaki nebatlardan birini ya da birkaçını yatak odanıza koymak!

1. Aloe Vera

Aloe Vera gece süresince odadaki oksijen ölçüsünü arttırır, soğukkanlı ve huzurlu bir atmosfer yaratır. Uykusuzluğa iyi kazanç.

2. Lavanta

Stresi ve anksiyeteyi giderici eforlu özelliklere sahiptir. Kalp atışlarını yavaşlatarak uykuya dalmayı kolaylaştırır.

3. Paşa kılıcı

Geceleri daha fazla oksijen salgılar, hava kalitesini çoğaldırır ve soluk almayı kolaylaştırır.

4. Sarmaşık

Odadaki hava kalitesini çoğaldırır, oksijen salgılar, havadaki zehirli maddeleri emer ve daha rahat soluk almaya takviyeci olur.

Bir cevap yazın