Üzüm Çekirdeği Yararları

üzüm çekirdeği

HAKİKAT BİR ŞİFA KAYNAĞI ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ KAN DAMARLARINI GÖZETİYOR, ONLARCA HASTALIĞA NATÜREL REHABİLİTASYON SAĞLIYOR…

Üzüm M.Ö 5000 senelerinde keşfedilen ve günümüze kadar bir çok şifasından yararlanılan bir meyvedir. Kabuğundan çekirdeğine kadar her zerresi insan sıhhati açıcısından çok bereketlidir.

Fransa’da Üzüm Çekirdeği Kullanımı: 1947 yıllında Fransa’da çekirdeğinin yararları keşfedilmiş hatta Avrupa’da bir çok ülkede ilaç olarak satılmaya başlamıştır. Fransa damarların tıkanmasında ehemmiyetli tesiri olan doymuş yağ oranı yüksek olan gıdaların en fazla harcandığı ülkelerden bir tanesidir.

Buna karşın kalp ve damar hastalıklarının en az görüldüğü ülkelerdendir. Bunun nedeni ise yapılan araştırmalara göre üzüm ve üzüm çekirdeğini en fazla harcayan ülke yeniden Fransa’dır. 1950 senesinde üzüm çekirdeği ilk olarak damar gözetici ilaç olarak kullanılmaya başlanmıştır.

? Üzümnam Çekirdeği Damarları Kuvvetlendiriyor: Uzmanların araştırmalarına göre üzüm çekirdeğinin en ehemmiyetli bereketi kan damarlarını kuvvetlendirmesidir. Damarlar insan vücudunu ayakta yakalayan en ehemmiyetli mekanizmalardır. Ne kadar sıhhatli olurlar ise hastalıklara karşı mukavemet o kadar çoğalacaktır. Kalp ve damar sıhhati açısından ehemmiyetlidir.

Üzüm Çekirdeğinin Yararları

* Kan damarlarını onarır ve kuvvetlendirir.

* Güçlü antioksidan kaynağı olması nedeniyle damarlarda yağ birikmesini önler. Kolesterolün damarlarda birikmesini önler.

* Bağırsak metabolizmasını süratli çalıştırır. Tıkanmış bağırsağı açar. Yağların erimesinde basitlik sağlar.

* Cilt için çok bereketlidir. Cildi pakler ve tazelik kazandırır.

* Alerji ve kireçlenmelere karşı şifalıdır. Kireçlenmeye karşı ayrıca İbrahim Saraçoğlu Çınar Yaprağı Kireçlenme Kürü başlıklı yazıyı araştırın.

* Bedende irin oluşmasını önler. Özellikle romatizma ve mafsal iltihaplanmaları maniler.

* Yüksek tansiyonu düşürür.

* Taş ve kum düşürmede dayanakçıdır.

* Varise karşı rehabilitasyon edici ve önleyicidir. Damarları güçlendiren üzüm çekirdeği en ince kılcal damarlara kadar tesirlidir. Kılcal damarların çatlamasını önler.

* Göz sıhhati için bereketlidir. Görmeyi iyileştirir.

* Bedende ki ödemin atılmasında dayanakçıdır. Hamile hanımların sıklıkla yaşadığı ödem problemine şifa sağlar. Mevzuyla ilgili ayrıca bknz. Ödeme Karşı Sinameki Çayı

* Kanı sulandırma da ehemmiyetli bir tesire sahiptir.

Üzüm Çekirdeğini Kimler Harcamalı, Başka Bir Deyişle Hangi Hastalıklara Rahatsızlıklara Karşı Öneriliyor?

İyi Geldiği Hastalıklar:

Şayet diş eti kanamanız var ise, sabahları uyandığınızda bacaklarınızda ödem seziyor, güne bitkin başlıyorsanız, cilt buruşukluklarınız git gide çoğalış gösteriyorsa, kalp ile alakalı probleminiz varsa, görme ile alakalı bir problem yaşıyorsanız, cildiniz cansız ve solgun ise, cinsel olarak kendiniz yeterli sezmiyorsanız, yüksek tansiyon ve şeker probleminiz varsa, varis ve basur gibi şikayetleriniz var ise, bedeniniz kanamaya ve morarmaya meyilli ise ve kan damarlarınızın takviyenize gereksinimi olduğunu seziyorsanız günde 150-300 miligram üzüm çekirdeği tüketmelisiniz.

Unutmayın tüm bu rahatsızlıkların nedeni damarların sıhhatli olmamasından kaynaklanıyor. Damarlar bedeni hastalıklara karşı gözeten en ehemmiyetli mekanizmalardır.

Bir cevap yazın