Vücudun su tutmasını azaltmak için bu usulü deneyin

Vücudun su tutmasını azaltmak için bu usulü deneyin Kilo almanın başlıca nedenlerinden biri de vücudun su tutmasıdır. Eğer şişlik hissediyorsanız vücudunuz fazla su tutuyor olabilir. Bu sizin hem fazla şiş hem de fazla kilolu gözükmenize neden oluyor olabilir. Her şeyin fazlası zarar olduğu gibi vücudun fazla su tutması da zararlıdır.

Bu tip şişkinlik hemen herkeste görülse de en çok hamile kadınlarda tesadüfülür. Özellikle surat, eller, bilekler, bacaklar ve ayaklarda şişkinlik görülüyorsa vücudunuz su tutmuş demektir. Maryland Tıp Merkezinde yapılan bir araştırmaya göre vücudun su tutma nedenleri şunlardır:

Hormonel değişiklikler Hamilelik Menopoz Bedenin nemli havaya verdiği tepki Yaş aldıkça gıdaları sindirmek eforlaşır çünkü midemiz daha öncekisi kadar çok asit üretmemeye başlar. Böylece büyük miktarda sindirilmemiş gıda bağırsaklara geçiş yaparak burada tahrişe ve cerahate neden olur.

Bunun sonucunda bağırsak duvarı git gide incelir, geçirgen bir hale hasılat ve sindirilmemiş gıdaların kana karışmasına izin verir. Bağışıklık sistemi bu duruma müdahale ederek bazı alerjik tepkinler oluşturur. Bu tepkinlerden biri de vücudun su tutmasıdır.

Ayrıca böbreklerin zayıf çalışması, karaciğer hastalığı, gıda alerjileri, hipotiroid, fazla fast food tüketimi ve beceriksiz beslenme de vücudun su tutmasına neden olan nedenlerdendir.

Tabii usullerle rehabilitasyon uygulayanlar iltihabın gerçek sebebine tespit etmişlerdir: Bunlar;
Süt mahsulleri Şeker ve Gazlı içeceklerdir Bu tip besinlerden uzak durduğunuzda vücudun su yakalamasını azaltabilir ve kilo verebilirsiniz.

Eğer vücudun su tutmasını menetmek ve sağlıklı bir metabolizma hızı istiyorsanız taze besinler yemeli ve günlük tuz tüketimini sınırlamalısınız.

Dolayısıyla sodyum yönünden zengin işlenmiş besinlerden uzak durmak ve tahıl, meyve, sebze, balık ve yemişlerin ağırlıklı olduğu bir diyet benimsemek sponsor olur.

Su Tutma azaltmak için Öbür Yolları Yürüyüş yapın: Sadece yürüyüş yaparak kan dolaşımını artırabilir, böylece vücudunuzda sıvı birikmesinin önüne geçebilirsiniz. Daha fazla su içmek: Vücudunuz su tutuyorsa, daha fazla su içmeye çalışın.

Atkuyruğu: Bir çalışmaya göre, atkuyruğu otu, idrar söktürücü tesirlere sahiptir.
Maydanoz: Bu nebat halk hekimliğinde bir diüretik bir şana sahiptir.

Hibiscus: Roselle, ebegümeci bir tür, bir idrar söktürücü olarak halk hekimliğinde kullanılmaktadır. Yeni yapılan bir çalışma bunu dayanaklar sonuçlar ortaya çıkardı.
Sarımsak: soğuk algınlığı, üzerindeki tesiri bilinen sarımsak, tarihsel bir diüretik olarak kullanılmıştır.

Rezene: Bu nebat aynı zamanda idrar söktürücü tesirlere sahiptir. Darı püskülü: Bu nebat geleneksel olarak tüm dünyada su tutma rehabilitasyonlarında kullanılmaktadır. Isırgan otu: Bu su tutmayı önlemek için kullanılan başka bir halk çözümdür. Kızılcık suyu: Kızılcık suyunun idrar söktürücü tesirleri vardır.

İşte size şişkinliği ve vücudun su tutmasını azaltan tabii bir kür:
Malzemeler: 1 tutam maydanoz 1 orta boy havuç 2 limon 1 yemek kaşığı keten tohumu
Malzemeleri karıştırmaya yetecek kadar su

Hazırlanışı: İki limonu sıkın ve blender’a dökün. Havuçları, keten tohumunu, maydonozu ve suyu ilave edin. Hepsini blenderda karıştırın. İçine şeker veya yapay tatlandırıcı atmadan hemen için. Sonuçları görene kadar bu karışımdan hergün bir bardak içebilirsiniz.

Dr. Ender Saraç Ödem Söktürücü Tanımı Gerekli Malzemeler Yeşil çay Kuru karanfil Darı püskülü Kiraz sapı

Nasıl Hazırlanır, Nasıl İçilir ? İhtiyacımız olacak malzemeler; 2 su bardağı su, irice bir tutam darı püskülü, bir tutam kiraz sapı, 5-6 adet saplarıyla birlikte maydanoz, yarım tatlı kaşığı iri yapraklı yeşil çay, 2 adet kuru karanfil.

Kaynayan suyun içine bütün malzemeleri koyup 4 dakika demleyip, süzün. Ilındıktan sonra için Not: Çayı içmek için en ideal zaman sabah kahvaltıdan evvel veya akşam üzeri saatleridir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Ödem Söktürücü Tanımı Gerekli Malzemeler
Kiraz sapı Su Nasıl Hazırlanır, Nasıl İçilir? Ödem atmak için kaynayan 1 bardak suya 25 adet kurutulmuş kiraz sapını atıp 5 dakika kısık ateşte kaynatıp süzün. Bir hafta günde 1 kere kahvaltıdan 2 saat sonra ve öğle yemeğinden 2 saat sonra için.

Dr. Feridun Kunak’dan Ödem Söktürücü Tanımı 1. Tarif Gerekli Malzemeler
4 bardak su 2 çorba kaşığı arpa ezmesi Nasıl Hazırlanır, Nasıl İçilir? 4 bardak suyun içine dolu dolu 2 çorba kaşığı arpa vurulmuş koyarak 10 dakika kaynatılır. Altı kapatılarak 10 dakika demlenir. Süzülerek sabah , öğle ,akşam içilir kalanı buz dolabına konur.

Dr. Feridun Kunak’dan Ödem Söktürücü Tanımı 2. Tarif Gerekli Malzemeler
3 bardak su 1 demet maydanoz 1 tutam kiraz sapı 1 tutam darı püskülü Yarım limon
Nasıl Hazırlanır, Nasıl İçilir? 10 dk kaynatıp 10 dk. Demleyip için.

Dr. Pınar Kural Enç’den Ödem Söktürücü Tanımı Gerekli Malzemeler Hurma
Su Maydanoz SalatalıkHavuç Taze zencefil Nasıl Hazırlanır, Nasıl İçilir?
Gece yatmadan evvel 1 bardak suya ,1 adet kuru hurma koyup bekletin. Sabah hem suyu hem hurmayı tüketin. Bağırsak hareketlerinin hızlanmasına ve ödemin atılmasını sağlar. 1 demet maydanoz, 2 salatalık ve 1 orta boy havuç suyunu karıştırıp için. Dilerseniz 1 çay kaşığı rendelenmiş taze zencefil de ilave edebilirsiniz. Günde 2 kere aralarda tüketmek ödem atmanın sihirli usulünden biridir.”

Bir cevap yazın