Aşırılıklarınızdan Kurtaracak Kolay 7 Egzersiz

Drsaglik olarak  sizin için, bedeninizi yalnızca 4 hafta içinde tamamen değiştirecek bir dizi egzersizleri bir araya getirdik. Spor salonlarına veya özel teçhizatlara para tüketmek zorunda kalmayacaksınız- tek lüzumunuz azıcık efor ve günde 10 dakika.

Plank

Nasıl yapılır: Plank, bedeninizi doğru bir biçimde yakalaması gereken bir izometrik değişmez egzersizdir. Yukarıyadaki misali uygulayın: Sırtınızı ve bacaklarınızı bükmeden düz tutun.

Sonuçlar: Doğru yapılırsa egzersiz karın adaleleri, sırt, kalçalar, bacaklar ve kollar üzerinde tesirini gösterir. Aynı zamanda duruş ve genel adale tonu geliştirir.

Şınav

Nasıl yapılır: Başlangıçta ​​konumunuzu ve kollarınızın üzerinde düz tutun. Muhtemel olduğunca kendinizi indirebildiğiniz kadar indirin. Sırt, pelvis ve bacakların düz bir çizgi oluşturduğundan emin olun. Sonra yavaş yavaş başlangıç ​​konumuna geri dönün.

Sonuçlar: Göğüs, kol ve karın adalelerini etkiler.

Uyluk ve kalça adaleyi egzersizi

Nasıl yapılır: Dört ayak üzerinde durun ve sol bacağınızı ve sağ kolunuzu düz bir çizgiyle getirin. Sonra yavaş yavaş eğin ve sol dirseğinize sağ dirseğinize değdirin. Tekerrür düzleştirin, sonra kol ve bacağınızı değiştirin.

Sonuçlar: Gövde ve kalça adaleler için idealdir. Sırt adalelerinin, kalçaların ve belin çoğunu da kuvvetlendirir.

Çömelme

Nasıl yapılır: Ayağınızı omuz genişliğinde açın, ayaklarınızın üzerinde durun. Sanki hayali bir sandalyeye oturuyormuş gibi dizayn edin, dizleriniz ve ayaklarınız aynı hatta sırtınızı da düz tutun. Kollarınızı önünüzde birleştirerek dengesine gözetebilirsiniz. Ardından elinizden geldiğince usulca geri kalkın.

Bulgular: Kalça, uyluk ve ayak bileklerinin adalelerini kuvvetlendirir.

Karın Adaleleri İçin Egzersiz

Nasıl yapılır: Sırt üstü uzanın ve dizlerinizi bükün kollarınızı yukarıya doğru birleştirin.Vücudunuzun üst kısmını usulca kollarınızla beraber kaldırın ve ayak parmaklarınıza dokunun. Sonra yavaş yavaş başlangıç ​​konumuna geri dönün.

Sonuçlar: Enerjiklerden dolayı çekirdek adaleleri kuvvetlendirir ve yağ yakar.

Karın Adaleleri + Kalçalar

Nasıl yapılır: Sırtınızda gerginlik sezmek için ağırlığınızı ellerinize ve ayaklarınıza verin. Bir bacağınızı elinizden geldiğince yükseğe kaldırın, sonra ikinci topuğu yerden kaldırmadan üst vücudunuzu indirmeye başlayın.

Sonuçları: Bel, karın ve kalçaların adalelerini kuvvetlendirir.

Bel

Nasıl yapılır: Kollarınızı dirsekten bükerek ve başınızın altına gelecek biçimde yere yatırın. Üst bedeninizi elinizden geldiğince yukarıya doğru kaldırın. Bu pozisyonda bir saniye durun ve yavaş yavaş başlangıç ​​konumuna geri dönün.

Sonuçlar: Omurga adalelerini uyarır ve kuvvetlendirir.

Bir cevap yazın