Bedendeki yağları tesirli biçimde ufalıyor

Aspir yağı bedendeki yağları ufalıyor

Aspir yağının içerisinde bulunan “linoleic asit” sayesinde bedendeki yağların tesirli bir biçimde dağıldığı, perhiz yapanların ve kilo vermek isteyenlerin netlikle bu yağı kullanmaları ifade edildi.

Selçuk Üniversitesi SÜ Ziraat Fakültesi Endüstriyel Nebat Ana Bilim Dalı Başkanı ve Türkiye Aspir Derneği Başkanı olan Prof. Dr. Fikret Akınerdem, yaptığı söylemelerde, “Conjugated Linoleic Acid” olarak adlandırılan OMEGA-6’nın yağ yakıcı ve yağın depolanmasını yasaklayıcı özelliğinin olduğunu açıkladı.

Akınerdem, aspir yağında öteki yağ asitlerine göre OMEGA-6’nın daha çok olduğunu ifade ederek, “Yarıyılın en ehemmiyetli ve alıngan mevzusu kiloluluk ile obezite. Bunun yanısıra şeker ve kolesterol de dahildir. Bunlara karşı temkin almamız gerekir” biçiminde konuştu.

Zayıflatan Aspir Yağı Nasıl Kullanılır?

Aspir yağının bu mevzular için ciddi bir kaynak olduğunu belirten Dr. Akınerdem, şunları kaydoldu: “Kilo vermek isteyenler sabahları aç karna 2 kaşık sirke yada sirke ve bal ile karıştırarak kullanabilir.

Perhiz yağı olarak aç karnına tek başına da kullanabilirsiniz.. Bunu aldıktan sonra eğer 15 – 20 dakika spor yapar, vücudunuzu ısıtacak kadar yürüyüş yaparsanız bedendeki yağ parçalanmasını süratlendireceksiniz. Bu yağ yakıcı asitlerin bütün emeline erişebilmesi için egzersiz netlikle yapılmalı. Olağanda tesiri % 50 iken bunu sporla yaptığınızda % 100’e kadar çıkartabiliyorsunuz.”

Aspir yağının ilaveten bağışlılık sistemini de kuvvetlendirdiğini, klasik yağlar gibi yemeklerde, salatalarda ve kızartmalarda rahatlıkla kullanılabileceğini dile getiren Dr. Akınerdem, aspir yağının bulundurduğu yağ asitleri sayesinde kızartmayla bozulmadığının da altını çizdi.

Yağ Yakıcı Aspir Yağı Nerede Satılır?

Prof. Dr. Akınerdem, aspir nebatının imalinde son 10 yılda ehemmiyetli bir çoğalış olduğunu söyleyerek, aspir yağının elde edilmesinin de basitleştiğini söyledi. Tüm yağlarda olduğu gibi aspir yağında da soğuk pres yapımın seçim edilmesi gerektiğinin altını çizen Akınerdem, şu biçimde konuştu: “Yağın rastgele bir ısı harekâta ya da kimyevi harekâtlara tabi yakalanmaması gerekiyor. Piyasada ciddi anlamda organik olarak üretenler mevcut. Bunlar derneğimizin teftişi altında yapılıyor. Erişmek isteyenler dernek ile iletişime geçebilirler. Çiğ maddeden yapıma kadar olan evrelerini bizzat dernek olarak takip ediyoruz.

Aspir yağına alışan şahıslar bundan bırakmıyor. Dolaysız rafineri edilmeden harcanabilen ikinci yağ zeytinyağından sonra aspir yağıdır. Aroması harikuladedir.”

Bir cevap yazın