Bedendeki Zehri Yok Edebilen Tek Besin

Bedendeki Zehri Yok Edebilen Tek Besin

Susamın ezilmesiyle alana gelen gıda maddesine tahin ismi verilmektedir. Tahin gıda kıymeti oldukça yüksek bir gıda maddesidir ve bir hayli bereketi bulunur. Zengin E, C ve B vitaminleri sayesinde bedendeki hücrelerin bozulmasını önleyerek süratlice iyileşmesini sağlarken zehri de arınan tahinin bereketleri bildiğiniz kan yapmaklada kalmıyor.

Cildi Güzelleştiriyor
İçeriğinde bulunan E vitamini sayesinde cildi hoşlaştırmaya dayanakçı olur. Ayrıca E vitamini antioksidan özelliği sayesinde çağımızın en büyük problemlerinden olan kansere karşı da gözetici tesir yaratır. Birbirinden kıymetli omega 3 yağ asitlerinin kolesterolü tertip edici tesiri sayesinde, damar sertliğini önleyerek kalp sağlığınıza gözetir. Ayrıca omega 3 beyin gelişimini de pozitif etkileyerek Alzheimer gibi hastalık tehlikelerini en aza indirir.

Kemikleri Güçlendiriyor
Tahinde bulunan fosfor, magnezyum ve kalsiyum gibi mineraller ile kemikleri kuvvetlendirir. Menopoz neticeyi görülen osteoporoz tehlikesini tahin harcayarak eksiltebilirsiniz. İçeriğinde bulunan demir ve demirin emilimini çoğaldıran C vitamini sayesinde kansızlık gibi hastalıkların rehabilitasyonunda natürel bir rol oynar. Çinko, bakır ve selenyum gibi mineral içerikleri ile immünoloji denilen bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirerek bedeninizdeki hasarlı zehirli maddeleri atar.

Enerji Verici
Tahin bol ölçüde enerji verir. Gün içinde halsiz ve bitkin paydanlar tahin harcayarak daha devingen sezeceklerdir. Ayrıca yalnızca bedenen değil ruhen de bitkinliğiniz tahin sayesinde azalacaktır.

Vücutta oluşan zehirli maddeler oldukça hasarlı tesirlere yol açar. Sanki zehir gibi olan bu zehirli maddeleri bedeninizden tahin harcayarak atabilirsiniz. Karaciğer, böbrek gibi uzuvlarda, hür radikallerin oluşturduğu hasarlı bileşenleri, tahin sayesinde arınmanız olası olur.

Bir cevap yazın