Yaşını Bilince Bir daha Şeker Yemeyeceksiniz

28 sene evvel şekeri yaşamından çıkaran bayan sanki yine doğdu. Sonra halini görenler kaç yaşında olduğunu dinleyince kulaklarına inanamıyor.

Yaşını asla hipotez edemezsiniz!

Şekersiz besin üreticisi SweetLife’ın sahibi Carolyn Hartz, 28 sene evvel şeker harcamayı vazgeçti. Hartz’ın son halini görenler yaşına inanmakta eforluk çekiyor.

Hartz, bütün olarak 70 yaşında. Bir zamanlar prediyabet teşhisi konulan bayan kan şekerini balansta yakalayabilmek için şekeri yaşamından çıkarmak zorundaydı. Şeker bağımlısı bir bayan için hiç basit değildi ancak 28 sene evvel sıhhati için şekeri tamamen kesti.

4 torun sahibi Hartz, esin verici görüntüsünün gizemini soranlara “Ağzınıza ne koyduğunuza çok dikkat edin. Birinci kaide bu. İkincisi ise hareket edin.” diye yanıt veriyor. Yaşını hiçbir şey için gerekçe olarak kabul etmeyen Hartz bu sene tenis oynamaya başlamış.

Hartz, tatlı lüzumunu gidermek için değişik seçenekler ararken 55 yaşında bir teşebbüsçü olmuş ve Xylitol ismi verilen bir şeker seçeneği sunan SweetLife işletmesini kurmuş.

70 yaşındaki bayan, “Bir zamanlar bağımlısı olduğum gıdaları tekerrür yapmaya başladım. Limonlu kek, reçeller, soslar… Hepsini hala yiyorum ama artık şekersiz.” diyor.

Bir cevap yazın