Yaşlılık Kirlerini Soğan Kürüyle 3 Günde Geçirin

Çoğunlukla ellerde oluşan bu cilt kirleri oldukça yaygın bir rahatsızlıktır. Bu kirler yaşlılık, güneşin hasarlı ışınlarına maruz kalma ve stres gibi pek çok faktöre bağlı olabilir.

Bu kirler hasarsız olsa da pek çok bayan için estetiği bozan bir görüntü oluşturur. Neyse ki bu kirleri gidermek için müracaat etebileceğiniz natürel yollar da var.

Natürel kür tanımımıza geçmeden evvel belirtelim ki; Ellerin ihtiyarlamadan kaynaklı pislenmesini önlemek için her gün güneş gözetici krem kullanmak ehemmiyetlidir. Halihazırda oluşan kahverengi kirler için ise natürel kürler uygulayarak bu kirlerin eksiltmesini ve hatta yok olmasını da sağlayabilirsiniz.

1. SOĞAN SİRKE KÜRÜ

Malzemeler:

3 tatlı kaşığı elma sirkesi,

1 adet kırmızı soğan

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Öncelikle soğanı rendeleyerek suyunu sıkın ve bu su ile elma sirkesini karıştırın. Hazırladığınız akışkan karışımı pamuk takviyesiyle cilt kirlerine uygulayın. Bu kürü haftada 2 defa uygulayabilirsiniz.

2. YOĞURT LİMON KÜRÜ

Malzemeler:

1 yemek kaşığı yoğurt,

2 yemek kaşığı limon suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Limon suyu ve yoğurdu iyice karıştırın. Elde ettiğiniz akışkan kremsi karışımı ciltteki kirlere uygulayın ve kurumasını bekleyin. Tamamen kuruduğunda da ılık suyla durulayın. Karışımı ellerinize sürdükten sonra kurumasını bekleyip öyle yıkayın. Bu kürü haftada 2 defa uygulayabilirsiniz.

3. SÜT KÜRÜ

Malzemeler:

1/2 su kadehi süt ya da zeytinyağı,

1 yemek kaşığı pirinç unu

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Öncelikle belirtelim ki karışımı hazırlarken süt ya da zeytinyağı seçim edin. İki,sini aynı anda kullanmayın. Süt ve pirinç ununu karıştırarak elde ettiğiniz kremsi karışımı ciltteki kirlere uygulayın ve kurumasını bekleyin. Kuruduğunda ılık su ile durulayın.

Bir cevap yazın