Uyumadan Evvel Yerseniz Karaciğeri Arınıyor

Beslenme ve perhiz uzmanları genellikle günün belli saatlerinden itibaren yemek yeme alışkanlığının vazgeçilmesi gerektiğini söylerler. Ancak azıcıktan söyleyeceğimiz besinler gece harcandığında sıhhatimize muhtelif faydalar sağlıyor. Üstelik bu besinler gece harcadığınızda dümdüz bir karna sahip olmanıza destekçi oluyor.

Kuşkonmaz

Yabani veya beyaz kuşkonmaz olsun, fark etmez. İstediğiniz kadar yiyebilirsiniz zira tüm bunlar sizin sıhhatiniz için iyi olacaktır.

Kuşkonmaz, vitaminlerle A, B kompleksi, C ve E vitaminleri, aynı zamanda çinko ve potasyum gibi mineraller ile doludur.

Domates

Domatesi çoğu insan hoşlanır ve bir ölçü protein ile bu yiyeceği birleştirirseniz şayet sıhhatli bir akşam yemeği için muazzam bir alternatif elde etmiş olursunuz.

Domateslerin içi antioksidanlar ile doludur. Birçok sebepten dolayı kilo vermemize destekçi olurlar: domates, iltihaplanma ve akışkan yakalanması ile gayret eder.

Karpuz

Karpuzlar içi lif ve su dolu en ehemmiyetli yiyeceklerden birisidir. Uyumadan evvel karpuz yemek dümdüz bir karna sahip olmasının yanında, bu gıda maddesi, bedeninizde fazla ölçüde bulunan akışkanların giderilmesi için zorunlu olan bir mineraldir.

Ayrıca karpuz, bağışıklık sisteminizle yakından alakası olan ve bunun yanı sıra iltihaplanma ile gayret eden C vitamini bakımından zengin bir maddedir.

Enginar

Karaciğer sıhhatine iyi gelen enginar , akşam yemeği için harikulade bir alternatif olacaktır. Neticede hipotez edebileceğiniz gibi bu uzvunuz gece süresince bedeninizde detoks tesiri sağlar.

Zeytinyağı

Sızma zeytinyağında bulunan oleik asit gibi yağ asitleri bedeninizde özellikle karın bölgesinde bulunan daha dayanıklı ve bölünmesi güç olan yağların ayrılınmasına destekçi olur.

Gece uyumadan evvel meşrubatınız bir kaşık zeytinyağı ile karın yağlarının erimesini sağlamanın olası olduğu söyleniyor.

Bir cevap yazın