Yüksek Şeker Tarihe Karışıyor

Yüksek şekeri olanlar için bamya ile yapılan bu mucize, emin olun size de bereketi dokunacak.

Anemi ve Yüksek şeker tarihe karışıyor. “Yok Artık” Dedirtecek

Sıcak ve ılıman iklimlerin olmazsa olmaz nebatlarından birisidir bamya… Ama herkesin bu sebzeyle arasının iyi olduğunu söylemek pekte mümkün değil.Bu nedenle en azından yemeğini yemeseniz bile, bamya suyu içerik sağlık ve sıhhat açısından faydalanma yoluna gidebilirsiniz.

İşte bamya suyunun bereketleri…

Anemi hastalarını şifa bulması için bamya suyunun tercih edildiğini biliyor musunuz? Bu nebat içerisinde bulunan kan faize hücreleri sayesinde kansızlık diye bir mesele kalmıyor. Bu nedenle kansızlık riski olanlar veya bu rahatsızlıkla muttali olmak istemeyenler netlikle bamya suyu kullanmalılar.

Kış aylarında fazla öksürük veya boğaz sancıları yaşamayan yoktur. O zaman doktora gitmeden evvel marketten bamya alın. Kaynatın ve suyunu için. Bir şeyinizin kalmadığını göreceksiniz.

Asrımızın rahatsızlığı olan diyabet için bamya suyu oldukça verimli bir içecek. Kandaki şeker oranını dengeleyen bamya suyu, bu bakımdan bir diyabet kontrol ilacı olarak kullanılıyor.

BAMYA SUYU NASIL HAZIRLANIR?

Bardağın içine su doldurun. 3-4 adet orta boy bamyayı dilimleyerek suya koyun. Bardağın ağzını kapayın ve 1 gece bu şekilde bekletin. Ertesi sabah kahvaltıdan evvel bamya dilimlerini bardaktan alarak kalan suyu için. Yaklaşık 15 gün kumpaslı olarak bu suyu hazırlayarak içerseniz yüksek şekeri düşürmeniz mümkündür.

Ayrıca stresten uzak duracaksınız ve hareketli bir yaşamınız olacak. Bu ikisi de bamya suyuna ilave edilmezse ne yazık ki yeterince faydasını göremeyebilirsiniz.

Bir cevap yazın