Zeytinyağı Ve Limonu Karıştırmanın Tepeden Tırnağa Her şeye Verimi Var

Şimdi şöyle bir düşünün… Zeytinyağı ve limon suyu karışımını en çok nerelerde kullanıyorsunuz? Büyük ihtimalle salatalarınıza sos olarak… Peki bu karışımın salatalarınıza ya da besinlerinize lezzet katmaktan başka özellikleri olduğunu öğreniyor musunuz?

Belki de ilk akla gelen, kilo vermenize ya da formda kalmanıza dayanakçı olduğu reeli. Ama yalnızca bu kadar değil. Gelin bakalım zeytinyağı ile limon suyu karışımını uygun dozda kullanırsanız tepeden tırnağa vücudunuzda neler oluyor?

İnatçı göbek yağlarına karşı gayret eder

Şayet zeytinyağı ile limon suyunu karıştırıp harcarsanız, bu öncelikle sindirim sisteminizin sıhhatli çalışmasına dayanakçı olur. Ayrıca daha az besin harcayarak tok sezmenizi de sağlar. Ama yalnızca bu kadar değil. Bu karışımın bir değişik özelliği metabolizmanızı süratlendirmesi ve cerahatlere karşı da sizi mukavemetli kılması.

Zeytinyağı ve limon suyu karışımının kapsadığı sıhhatli yağ asitlerinin bir başka ehemmiyetli tesiri, özellikle göbek bölgesinde biriken yağların erimesine dayanakçı olmak. Elbette size zeytinyağı ve limon suyu karışımını bardak bardak içmenizi önermiyorum. Bu kadarı çok hasarlı. Ama bu ikiliyi salatalarınıza ya da başka besinlerinize katarsanız sağlayacağınız verimlerden biri bu.

Erken ihtiyarlamayı önler

Antioksidanların en ehemmiyetli özelliklerinden biri erken ihtiyarlama tesirlerini ortadan kaldırmaya dayanakçı olması. İşte zeytinyağı ve limon suyu karışımının yararlarından biri de bu. Bu karışım kapsadığı E vitamini sayesinde, cildinizdeki buruşuklukları ve çizgileri eksiltir. Ayrıca yalnızca dıştan değil içten de daha genç başka bir deyişle daha dinamik sezmenize dayanakçı olur. Bunun sebebi de bu karışımın böbrek, karaciğer ve sindirim sistemine rakamsız verimi olması.

Cildiniz ve saçlarınız ışıldar

Zati öğreniyorsunuz değil mi? Saçlarınız, cildiniz ve tırnaklarınız da gerçeğinde teknik olarak “yaşayan” parçalarınız. Bu surattan şayet doğru beslenmezseniz onlar da kuruyup kırılıp canlılığını kaybedebilir. Zeytinyağı ve limon karışımı, vücudunuzu içten besleyerek saçlarınızın, cildinizin ve tırnaklarınızın daha canlı ve daha sıhhatli görünmesini sağlar.

Kabızlığı önler

Zeytinyağı tesirli ve natürel bir laksatif. Limon da irin önleyici özellikler taşır. Bu ikisinin toplanarak oluşturduğu karışım ise bağırsak hareketlerinizi kumpaslar ve basitleştirir. Şayet kabızlık meseleyi yaşıyorsanız, sınayabileceğiniz natürel çözümlerden biri zeytinyağı ve limon suyu karışımı harcamaktır.

Kolesterolü hakimiyet eder

Zeytinyağında bulunan sıhhatli yağlar kanınızdaki lipid seviyesini kumpaslar. Limon da kapsadığı C vitamini ve flavonoidler sayesinde aynı işlevi görür. Tam bunlar da trigliserid ve kötü kolesterol seviyesini düşürür. Böylece kalp ve damar sıhhatinizin korunmasına dayanakçı olur.

Genel sıhhati gözetir

Zeytinyağı ve limon suyu karışımı tam bu verimlerin yanı sıra genel sıhhati da gözetir. Limonun kapsadığı antioksidanlar oksidatif stresle savaşır. Zeytinyağı da irin önleyici özelliklere sahiptir. Sizi dışarıdan gelecek , sıhhatinizle alakalı negatif tesirlere karşı daha mukavemetli kılar.

Ne kadar kullanmalı? Mübalağa Etirseniz neler olur?

Zeytinyağı ve limon suyu karışımının bu kadar verimini saydık diye hemen bardak bardak harcamayın sakın. Her şeyde olduğu gibi bunca verimi olan bu karışımı harcarken de mübalağaya kaçmamak, dozunu iyi ayarlamak gerek.

Peki ne kadar kullanabiliriz bu kadar verimi olan zeytinyağı ve limon suyu karışımını?

Size teklifim salata ya da besinlerinize yarımşar yemek kaşığı tabakayızdır. Başka Bir Deyişle yarım yemek kaşığı limon suyu, yarım yemek kaşığı zeytinyağı. Ve lütfen bu karışımı içerek harcamayın.

Salatanızı tabakayız en çok önerilen usuldür

Şayet bu dozu aşarsanız bağırsak ve mide problemlerinden diş minenizin hasar görmesine kadar bazı yan tesirlerle karşılaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın