1 Gecede Buruşukluğa Son Veren Natürel Maske

Bu maske sayesinde suratınızdaki buruşukluklardan kurtulabilirsiniz. Hemde çok kolay bir usulle. Bu maskeyi öğrenen insanlar suratlarında botoks tesiri olduğunu sanacaklar. Bu maske sayesinde hem ucuz hemde natürel yollarla yine doğmuş gibi olacaksınız. Gereken tek malzeme yalnızca muz.

Hatta Avrupa’da muz varken neden botoks yaptırayım mizahı dahi yapılır. Cilt bakımı maskeleri arasında en popüler ve evde hazırlanabilen natürel cilt maskelerinde kullanılan bu şifalı meyve muz sayesinde suratınıza sanki botoks yaptırmış gibi gergin ve natürelliği sağlayabilirsiniz.

Muz Maskesi ile Botoks Sevinci

Bu sebeple aynı suali bizde size yöneltelim. Muz varken kim Botoksa gereksinim dinler? Muz cildinizi ıslatır ve yumuşak bir cilt yapısını oluşturur.

Sizlere vereceğimi muz ile cilt bakımı tasviri hem evinizde basitçe yapabileceğiniz , hemde cümbüşlü bir cilt maskesi tanımıdır. Öncelikle size muz maskesi ile botoks sevinci tanımımızın malzemelerini ardından da nasıl uygulayacağınızı anlatalım.

Muz maskesi malzemeleri

  • 1 adet orta boy muz
  • 2 yemek kaşığı bal
  • 1/4 fincan sade yoğurt

Muz maskesi tasviri 1

Yukarıyadaki malzemelerin hepsini bir kase içerisine alın ve püre kıvamına gelene kadar ezerek çırpın. Daha sonra cildinize sürün ve takribî olarak 20 dakika cildinizde bekletin. Uygulamayı haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

Bunun dışında yalnızca muz ile de bir maske yapabilirsiniz. Şayet yukarıyadaki malzemeler yok ve yalnızca muz varsa onu da kullanarak kolay bir cilt maskesi yapabilirsiniz.

Muz maskesi tasviri 2

Yalnızca muzları bir kase içerisinde ezin ve cildinize sürün. Takribî 20 dakika beklettikten sonra suratınızı yıkayın. Haftada iki kere uygulayabilirsiniz.

Muz maskesi ne işe bereket?

Muz maskesi , surat bölgesine uygulandığında aynı botoks tesiri yapar. Hem cildi nemlendirir hemde yumuşaklık verirken cildi gerginleştirir. Muz içerisinde bulunan vitaminler sayesinde ise cildin ihtiyarlamasını ve kırışmasını geciktirir.

Cildinize bakarsanız , size elbet yanıt verecektir. Aksi halde erken ihtiyarlamalar ve buruşukluklar yaşamanız gayet doğaldır.

Özellikle surat bölgesinde daha fazla buruşuklukların olduğu bölgelere daha hassasiyet gösterirseniz, çok daha iyi olur. Bu bölgeler göz kenarları , tebessümme çizgilerinin olduğu yerlerdir.

Dilerseniz sizlere daha evvel yazdığımız Muz kabuğu ile cilt bakımı yazımızı gözden geçirebilirsiniz.

Bir cevap yazın