1 Hafta Boyunca Dereotu Harcayın, Bedeninizdeki Metamorfozu Görün

Bir hafta süresince dereotu kumpaslı harcandığında kapsadığı yiyecek kıymetleri sayesinde bedende gözle görülür başkalaşımlar alana kazanç. Sizler için bu ehemmiyetli sıhhat gıdasını ele aldık. İşte bir hafta süresince dereotu harcamanın yararları…

Yemeklerde ve salatalarda kullanılan dereotunun hem yaprak hem de tohum şeklini harcayabilirsiniz. Asırlar süresince bu ot nebatsal rehabilitasyonda kullanılmıştır. Özellikle daha önceki Mısırlıların bu otu parfüm ve kozmetik mahsullerin imalinde kullanıldığı öğreniliyor. Daha Önceki Yunan tarihinde ise savaşta yaralanan askerlerin yaralarını iyileştirmek için kullanılırmış.

Uzmanlar bu bereketli otun faydalarını kavramak için bir hafta süresince kumpaslı harcanması gerektiğini öneriyor.

İŞTE BİR HAFTA BOYUNCA DEREOTU HARCARSANIZ NE OLUR?

Yapraklarının ucunda uçucu yağ kapsayan bu ot safra ve sindirimdeki akışkan oranını artırır. Aynı zamanda bağırsaklardaki peristaltik maddeleri de hareketlendirerek kabızlık gibi rahatsızlıkların tehlikesini azaltır.

Flavonoidler ve B vitaminleri asaplardaki hücreleri eksilterek bedenin soğukkanlılaşmasını sağlar. Bu özelliği sayesinde melatonin hormonun daha fazla salgılanmasını sağlar ve gece uykularını kumpasa sokar.

Irmak otunun içerisindeki kalsiyum sütteki kalsiyum oranından daha fazladır. Bu özelliği sayesinde kemik gelişimine 2 kat daha yararı olan bu otu uzmanlar özellikle gelişim çağındaki çocukların ve hamile bayanların harcaması gerektiğini önerir.

Yapılan araştırmalarda derelere yakın yetişen dereotunun antidepresan ve analjezik maddeler bakımından oldukça zengin olduğu tespit edilmiştir. Bu özelliği sayesinde dereotu bunalım gibi rahatsızlıklarda natürel ilaç olarak kullanılmıştır.

Dereotu aynı zamanda kandaki insülin kıymetlerini de tertip ettiğinden şeker hastalarının rahatlıkla harcayabileceği gıdalardan biridir.

Dereotunun bayanlara da oldukça yararı vardır. Özellikle ay başında yaşadıkları sancılara iyi gelen dereotu aynı zamanda bu ayn döngüsünü kumpaslar ve cerahatli hücreleri de bu yolla atmalarında takviyeci olur.

Daha Önceki çağlarda dezenfekte ilacı olarak kullanılan bu ot bedendeki tüm mikrobu bir hafta süresince bedenden idrar yolu ile atar.

Ağız ve diş sıhhatini gözeterek, ağız kokusu ve diş iltihaplanmalarını da önler. Özellikle kumpaslı harcandığında dişleri beyazlatır.

IRMAK OTU NASIL HARCANIR?

Irmak otunu isterseniz ham bir biçimde tüketebilirsiniz. Üzerine limon ve tuz döktüğünüz de cerahat söktürücü tesiri oluşturur. Ya da kurutulmuş ırmak otu yapraklarını çay gibi demleyebilirsiniz. Günde bir barda bu çaydan kapsasanız uykunuzu kumpaslarsınız. Çorbalarınıza ve yemeklerinize hem lezzet hem de şifa olarak katabilir.

Bir cevap yazın