1 Hafta Süresince Turşu Suyu İçti Ve Bakın Ne Oldu…

Geçen yıl elinde bir koli turşu suyuyla konuta dönen sporcu sevgilisini gören Ileana Bronet afallamışlıkla bu vaziyetin sebebini sormuş. Turşu Ilena tarafından çok beğenilse de sporcu sevgilisinin neredeyse tiksindiği bir gıdaymış.

Ama gelin görün ki spor öğretmeni tarafından önerilmiş. Ilena da spor öğretmeninin neden talebelerine egzersizle beraber turşu suyu önerdiğini merak etmiş.

Kısa bir vakit evvel kendisi 1 hafta süresince turşu suyunu içerek sınamaya karar vermiş.

Ilena’nın tecrübelerini sizlerle paylaşmadan evvel ilk olarak turşu suyunun yararlarından azıcık bahsedelim…

– Turşu suyu kansere neden olan hür radikallere karşı savaşan bir hayli antioksidan kapsar. Bu da demektir ki salatalık turşusu eforlu antioksidanlar olan A vitamini ve E vitamini kapsar.

– Turşu suyu fermente bir besin olduğundan, sindirim sistemi için bereketlidir ve bağırsak sıhhatini iyileştirmede de tesiri olabilir.

– Turşu suyu kan şekerini hakimiyet etmeye destekçi olur. Journal of Diabetes Research mecmuasında yayınlanan bir araştırmada, yemekten evvel harcanan sirke, yemekten sonra tip 2 diyabetlilerde kan şekeri seviyelerinin tertip edilmesine destekçi olduğu anlatıldı.

İşte Ilena’nın 1 hafta süresince turşu suyu ile yaşadığı deneyim…

1. Gün

Turşuyu kıtır kıtır yemeyi hoşlanıyorum ama palavra söylemeyeceğim turşu suyundan pek hazzetmezdim.

Ancak önyargım suratından fazla tuzlu olabileceğini düşündüğüm turşu suyu içinde çok ölçüde sirke olsa da, çok asitli tadı yoktu.

2. Gün

Tesadüfen adale kramplarım oldu. Bu mevzuda tesirli olduğunu bildiğim turşu suyunun destekçi olacağını umuyordum, kramplarımdan kurtulacağından umutluyum.

Gün sonuna kadar, kramplarım kayboldu. Turşu suyu sayesinde mi oldu pek emin değilim.

3. Gün

Turşu suyu içmeye alıştım. İşten sonra 2 saat süresince spor yaptım ve hiç adale sızım olmadı!

4. Gün

Artık güzelime gitmeye başladı.

5. Gün

Bugünkü şimdiye kadar yaptığım en ağır egzersizdi ancak hiçbir sızı sezmedim. Turşu suyunun bunda ne kadar tesiri var emin değilim.

6. Gün

Erkek dostum turşu suyundan ne kadar tiksinse de ben alıştım.
Söylendiğine göre, onu öpmeye çalıştığımda kaçmadı, ki bu beni turşu suyunun soluk kesici bereketlerinin netlikle çalıştığına inandırdı. Ağız kokusu yapmıyormuş

7. Gün

Artık turşu suyu tecrübesinin sonuna yanaştığım için mutluyum! Beğenmediğim için değil, olağan bir birey gibi turşu yemek için sabırsızlıkla beklediğim için Genel olarak netlikle bir zaferliydi ancak her gün içebilmek için yanımda taşımaktan bıkmıştım.

Gözlemleyebildiğim Sonuçlar

Turşu suyunun kan şekerimi tertip etmeye destekçi olup olmadığını, hür radikallerle çaba etmesini veya kilo vermemde destekçi olup olmadığını söyleyemem ancak adale kramplarım ve ağız kokusu mevzusunda destekçi oldu.

En fazla tesirini gördüğüm alan egzersizlerdi. Bu surattan bir daha ki sefere spor meşrubatı düşünürken turşu suyunu aklımı yakalayacağım.

Bir cevap yazın