1 Yaşındayken kızını bu konuta yalnız başına terketti

1 Yaşındayken kızını bu konuta yalnız başına terketti.. Bir anne ufak bebeğine nasıl kıyıpta yalnız caddeye atabilir? Bu güya biyolojik annenin yaptığı bağışlanmaz bir gidişattır. Analık doğurmak değildir, analık o çocuğa ömür boyu bakıp geliştirip ona emek vererek büyütmektir.

Rusya’nın Yaroslavl kenti durgunları on sene evvel alana gelen bir hadiseyi asla unutamadılar. Bir gün mahalle durgunlarından biri evinin yakınlarında ağlayan bir bebeğin sesini duydu. Bebeğin muhtemelen komşunun olduğunu düşünerek fazla aldırmadı. İlerleyen günlerde ağlama sesleri devam etti. Ağlama sesinin geldiği konutun içinde kimse görünmüyordu. Ne ışıkları yanıyordu ne de konutta bir hareketlilik vardı.

Endişelenen komşular polisi aradı. Polis konuta girdiğinde konutun boş olduğunu gördü. Konutta kalan şahıslar eşyalarını toplamış ve ortadan kaybolmuşlardı. Konutta bir tek bebek kalmıştı. Bir yaşındaki kız çocuğu yerde bulundu. Yer pislik içindeydi ve son derece soğuktu. Yapılan araştırmaların ardından bebeğin adının Liza Verbitskaya olduğu tespit edildi. Ancak aileye dair bir iz bulunamadı. Liza hemen sağlık kurumuna götürüldü ve burada ilk müdahale yapıldı. Aynı sağlık kurumuna Inna Nika adındaki bir bayan hasta oğlunu getirmişti. Anne gece gündüz oğlunun başucunda bekliyordu.

Bir gün yan odadan çığlık sesi duydu ve odaya girdi. Odada Liza kalıyordu. Onu görür görmez aralarında bir bağ oluştu. O günden itibaren Inna, Liza’yı ziyaret etti. Ona oyuncaklar, elbise ve mama aldı. Bir gün yeniden Liza’yı ziyarete gittiğinde odasının boş olduğunu gördü. Aif.ru’dan aktarılanlara göre sağlık kurumu yetkilileri çocuğun taburcu edildiğini ve kimsesizler yurduna verildiğini söylemiş. Inna, ufak kızın gidişine çok üzüldü.

Onu bulmak için kimsesizler yurdunu ziyarete gitti. Liza’yı tekerrürden görünce çok neşelendi. Onu evlatlık edinmeye karar verdi. Inna, evlatlık edinmek için zorunlu legal prosedürlere başladı. Kızın velayeti Inna’ya tamamen verilmese dahi onunla yaşamasına izin verildi.Liza iki yaşına girdiğinde müjdeli haber geldi. Inna artık onun legal olarak annesiydi.

Ancak bir mesele vardı. Travmanın tesiriyle ufak kız yemekleri çiğneyemiyor ve yüksek sesten rahatsız oluyordu.Inna ise vaziyetin farkına vararak ufak kızın üstüne titredi.Inna zamanla Liza’nın yürümeyi bilmekte de eforluk ektiğini farketti. Gelişince Liza’yı bir dans mektebine yazdırdı. Müziğin hem ruhuna hem de bedenine iyi geleceğini düşündü.

Gerek dans mektebi gerekse de Inna’nın kendisine gösterdiği sevgi ve alaka sayesinde Liza geliştiğinde tıpkı akranları kadar mutluydu. Koyu derili olması sebebiyle Liza kardeşlerinden değişik görünüyordu. Minikken dostları onunla bu surattan dalga geçti. Inna ise kızına aldırmamasını ve dostlarının onu çekemediğini söyledi. Bugün ergenlik çağında olan Liza hoşluk ve kabiliyet müsabakalarında dereceler elde etti.

İlk işi ise modellik oldu. Zamanında onunla deri renginden dolayı dalga geçenlerin şimdi suratları kızarmış olmalı. Hikâyesi ve modellik kariyeri sayesinde Liza dünya çapında namlı oldu. Biyolojik annesi de bu sayede kızının yaşamda olduğunu öğrendi.

Liza’ya biyolojik annesinin adresi ve bilgileri verildi. Minikken onu yüzüstü vazgeçip vefata terkeden biyolojik annesini görüp görmemek artık onun elinde. Liza yaşama bir sıfır geride başlasa da Inna sayesinde skoru eşitlemeyi muvaffak olmuş. Kendisine yaşamında mutluluklar ve galibiyet diliyoruz. Umarız ki onun gidişatındaki öbür çocuklar da Liza’nın yaşam hikâyesinden esin alırlar.

Bir cevap yazın