110 Senelik Ağacı Ulusa Sarih Kitaplık Haline Getirdi, Ağacın İçini Gören Hayran Oluyor

Günümüzde bilgiye erişmek için hemen interneti kullanıyoruz. Ancak bilgi lekeliliğinden dolayı bazen reel bilgiye erişemiyoruz. Bu sebeple de istikametimizi daha önceki arkadaşlarımız olan kitaplara çeviriyoruz.

Kitapsız bir yaşam düşünülemez. Her ne kadar artık kitaplar da dijital civarda okunabilse de kitap hoşlanırlar, e-kitapların reel kitabın yerini yakalamadığını korunuyorlar.

Neyse ki kütüphaneler hala yaşamda ve insanlara okuyamayacakları kadar kitap sağlıyorlar. Little Free Library adındaki bir organizasyon da onlardan biri. Emelleri gelecek jenerasyonun kitaplardan tamamen bırakmasının önüne geçmek.

Bu emelle dünyanın 88 ülkesinde 75 bin değişik ‘kütüphane’ açtılar.

Organizasyondan esin alan Sharalee Armitage Howard adındaki bir kütüphaneci, evinin hemen önündeki 110 senelik ağacı herkese sarih bir kitaplık haline getirdi.

Büyülü ağaç

Ağaç bütün 110 senelikti. Öbür konutlara hasar vermemesi için zati ağacın miladını aslı da göz önünde bulundurularak belirli bir noktaya kadar kesildi.

Ağacın içini oyan Sharalee, herkese sarih bir kitaplık oluşturdu.

Facebook’ta “Hakikatinde son hali bu değil. Herkesle paylaşmak için sabırsızlanıyorum. 110 senelik ağaç kesildiğinden biz de böyle değerlendirmeye karar verdik” dedi.

Dışarıdan bakınca içinden bir kitap alasınız gelmiyor mu?

Ağaçları elbette yaşamda yakalamak ehemmiyetli. Ancak bazı ağaçlar gerekse yaşlarının gelmesi gerekse de etrafı tehdit ettiklerinden kesilmek zorunda kalıyorlar. Tıpkı Sharalee’nin yaptığı gibi kesilen ağaçlar da değerlendirilebilir.

Kadının projesinden etkilendiyseniz paylaşın.

Bir cevap yazın